У Німеччині узгодили новий закон про громадянство. Як отримати?

Після ухвалення нового закону натуралізація іноземців у Німеччині стане можливою вже через 5 років проживання в країні замість 8, як було раніше. За яких умов?

В документі передбачається, що претенденти на громадянство Німеччини мають забезпечувати себе самостійно та не залежати від державних соціальних виплат. Іноземцям, які набули громадянства Німеччини дозволять зберігати за собою колишнє громадянство. У ході дебатів про заплановану прискорену натуралізацію іноземців Інститут ринку праці та професійних досліджень (IAB) Федерального агентства зайнятості підтримав проект федерального уряду. Основні моменти дискусії: яким буде новий німецький закон про громадянство?

Новий німецький закон про громадянство як спосіб притягнути кваліфікованих робітників

«Ефект тяжіння за рахунок можливості більш швидкої натуралізації значно вищий для більш кваліфікованих людей, які цікавляться Німеччиною, ніж менш кваліфікованих. І ми хочемо, щоб до Німеччини приїжджало більше кваліфікованих робітників. Це дуже позитивний сигнал, особливо для кваліфікованих людей із третіх країн», – сказав експерт.

Новий німецький закон про громадянство: подвійне громадянство можливе

Ще важливішим, ніж швидша натуралізація, є підвищені шанси отримання подвійного громадянства. Багато мігрантів хотіли зберегти своє громадянство. «У багатьох дві ідентичності, наприклад, німці та турки. Я очікую, що в результаті цієї реформи значно більше людей з іноземним корінням подадуть заяву на отримання німецького паспорта. Це зміцнює їхній зв’язок із Німеччиною», — сказав Брюкер.

Новий німецький закон про громадянство: натуралізація за п’ять років

Згідно зі своєю коаліційною угодою, «коаліція світлофора» хоче створити «сучасний закон про громадянство» з можливістю натуралізації «зазвичай через п’ять років», нині — вісім. «У разі особливих інтеграційних досягнень», таких як визначні успіхи у навчанні та роботі або особливо хороші мовні навички, це також може статися через три роки. Міністр внутрішніх справ Ненсі Фейзер (СДПН) нещодавно представила свої плани щодо цього.

Джерело 

 

 

 


Evgenia Vatazhok

788 Статті Пости

Коментарі