Що таке пакет «Освіта та участь»? Як отримати допомогу дітям від німецької держави

Приватне навчання, членство в клубах та освітні екскурсії: повний список заходів, що покриває допомога «Освіта та участь»

Взяти участь у шкільній екскурсії, навчитися грати на музичному інструменті або зайнятися спортом у клубі: все це коштує грошей і часто не по кишені багатьом сім'ям. Щоб діти з малозабезпечених сімей теж могли брати участь у шкільних та дозвільних заходах в Німеччині сім’ям пропонують пакет «Освіта та участь». За його допомогою німецька держава заохочує участь у певних шкільних та розважальних заходах, таких як приватне навчання чи членство у спортивних та музичних клубах.

 

Що таке пакет навчання та участі?

 

Це фінансова підтримка малозабезпечених сімей від Федерального міністерства праці та соціальних справ. З пакетом участь у певних пропозиціях у школі чи дозвіллі підтримується грошима. Це може бути репетиторство, членство у спортивних секціях або шкільне приладдя. Це робиться для того, щоб діти з малозабезпечених сімей також мали хорошу підтримку.

 

Що саме підтримує пакет навчання та участі?

 

Пакет «Освіта та участь» підтримує малозабезпечені сім'ї, щоб їхні діти могли брати участь у певних освітніх та розважальних заходах. Ці пропозиції можуть, наприклад, діяти в школі або дитячому садку вашої дитини.

Для відвідування дитячих садків та шкіл доступні такі види підтримки:

  • Ваша дитина отримує загалом 156 євро (станом на 2022 рік) на шкільне приладдя, таке як зошити, ручки або новий шкільний портфель. Ви отримуватимете частку грошей за кожен семестр. На початку нового навчального року сума вища, ніж на піврічній позначці. Сума переглядається щороку та за необхідності коригується.
  • Якщо ваша дитина приїжджає до школи автобусом або поїздом, транспортні витрати будуть покриті повністю.
  • Якщо вашій дитині потрібна допомога в школі, витрати на додаткове навчання будуть покриті. Для цього школа вашої дитини повинна підтвердити, що ваша дитина потребує підтримки. Найкраще запитати про це безпосередньо у школі вашої дитини.
  • Якщо є обід у дитсадку вашої дитини, в центрі продовженого дня або в школі, витрати будуть покриті. Зверніть увагу: це стосується лише обіду. Решту харчування, наприклад, сніданок, вам доведеться сплачувати самостійно.
  • За поїздки зі школою на один або кілька днів ви отримаєте «фактичні витрати». Це також відноситься до одноденних поїздок до дитячого садка. «Фактичні витрати» — це лише витрати на проживання та проїзд до готелю та назад. Кишенькові гроші не зараховуються.

У сфері дозвілля є така підтримка:

Ви отримуєте 15 євро на місяць, щоб ваша дитина могла брати участь у дозвіллях. Сума залишається незмінною щомісяця. Нею можна, наприклад, сплатити членство у спортивному чи музичному клубі, відвідування музею або участь у так званому дозвіллі. Це екскурсія з однією або декількома ночівлями, організована асоціацією чи групою. Ви також можете витратити гроші, наприклад, на покупку нового спортивного одягу або музичного інструменту для вашої дитини.

На сайті вашого міста часто можна дізнатися, які види дозвілля доступні у вашому місці проживання. Крім того, зверніться до школи вашої дитини.

Важливо! Зберігайте всі докази того, що ви дійсно скористалися пропозицією або послугою з пакета навчання та участі. Це може бути чек про купівлю зошитів або членський сертифікат клубу. Служба соціального забезпечення або центр зайнятості можуть запитати у вас ці докази. Влада використовує це, щоб перевірити, чи використовували ви гроші для запитаної мети. Якщо це не так, ви маєте повернути гроші.

 

Як отримати пакет Освіта та участь?

 

Кожен муніципалітет самостійно вирішує, як користуватися послугами Пакет «Освіта та участь». Вони можуть переказати гроші безпосередньо вам, видати ваучер або перевести гроші безпосередньо до школи, асоціації або компанії.

Важливо: Ваучери дійсні лише до певної дати, тому погасіть ваучер заздалегідь. Якщо термін дії ваучера закінчився або ви втратили його, ви повинні знову подати заявку на його отримання.

 

Хто може одержати пакет?

 

За підтримку з боку Пакет «Освіта та участь» ваша дитина повинна бути молодше 18 років і відвідувати дитячий садок або школу. Діти старше 18 років можуть отримувати підтримку за певних умов.

Крім того, ви або ваша дитина може отримати такі види допомоги отримувати:

  • Доплата за дитину.
  • Допомога з безробіття II (т.зв. «Hartz IV»).
  • Соціальна вигода.
  • Соціальна допомога.
  • Житлова допомога.

Важливо: Якщо ваша дитина займається дуальним навчанням і отримує за це, вона не отримає жодних переваг від пакета, навіть якщо вона молодша за 18 років.

 

Дитині понад 18 років. Чи є підтримка?

 

Після 18-річчя ваша дитина може отримувати гранти лише на освіту. Це: витрати на шкільне приладдя та екскурсії, витрати на проїзд до школи та приватні уроки. Докладнішу інформацію про це ви можете знайти у розділі «Що саме підтримує пакет навчання та участі?».

Ви отримаєте освітні гранти лише в тому випадку, якщо:

  • Вашій дитині менше 25 років.
  • Ваша дитина продовжує ходити до школи.
  • Ваша дитина проходить професійне навчання і не отримує за це жодних грошей. Це часто торкається стажерів, які проходять навчання у школі.

Де можна подати заявку на пакет Освіта та участь?

 

Пакет регулюються муніципалітетами, тобто адміністрацією за місцем проживання. Ви самі вирішуєте, з якого органу ви отримаєте свою заяву і куди ви маєте її передати. Це може бути, наприклад, центр зайнятості чи служба соціального забезпечення.

Ви можете подати заявку на послуги з пакету навчання та участі за допомогою форми. Ваш муніципалітет визначає, від якого органу ви отримаєте форму. У деяких містах та округах використовується одна форма для всіх видів допомоги. Для інших ви повинні заповнити форму для кожної послуги з пакета навчання та участі.

На веб-сайті Федерального міністерства праці та соціальних справ ви можете побачити, хто відповідає за подання заявки на отримання пакету освіти та участі у вашому муніципалітеті.

 

До якого терміну слід подати заявку?

 

Ви завжди повинні подати заявку на пільги, перш ніж претендувати на будь-яку вигоду. Вам не повернуть гроші, якщо ви не подали заявку. Тому завжди потрібно намагатися подати заявку якомога раніше. Уточніть у своєму компетентному органі, коли вам необхідно подати заяву. Це може відрізнятися залежно від продуктивності.

 

Які документи потрібні?

 

Щоб подати заявку, ви повинні надати різні документи в залежності від служби та муніципалітету. Найкраще дізнатися, що вам потрібно, у компетентному органі за місцем проживання.

Ви повинні мати та зберігати наступні документи:

  • Доказ допомоги, яку ви отримуєте від центру зайнятості або відділу соціального забезпечення. Це може бути підтвердження з центру зайнятості про отримання допомоги з безробіття.
  • Підтвердження зі школи або шкільний атестат для вашої дитини. Шкільне підтвердження або атестат – це аркуш паперу, в якому вказано ім'я вашої дитини, день народження, школу, поточний клас та закінчення школи. Отримуйте нове підтвердження від школи вашої дитини кожний навчальний рік. Підтвердження дійсне лише протягом одного навчального року. Якщо ваша дитина змінює школу, вам знадобиться шкільний атестат із нової школи.

Також потрібні докази того, що ви дійсно використовували пропозицію або послугу з пакета навчання та участі. Це може бути, наприклад, чек на купівлю зошитів або членський сертифікат клубу. Служба соціального забезпечення або центр зайнятості можуть запитати у вас ці докази. Влада використовує це, щоб перевірити, чи використовуєте ви гроші для запитаної мети. Якщо це не так, ви маєте повернути.

 

Джерело 


Evgenia Vatazhok

788 Статті Пости

Коментарі