Які правила оренди житла у Німеччині та що треба знати українським біженцям?

З якими питаннями стикаються українці при оренді квартири в Німеччині? Докладно про документи, правила та термін оренди житла.

Оренда житла – одне з основних питань, з яким стикаються українські біженці у Європі. Правила, як голосні, і не голосні, можуть сильно відрізнятися у різних країнах.

Деякі поради щодо оренди житла в Німеччині:

  • Ви призначаєте час для перегляду квартири.
  • Ви особисто приходите на зустріч.
  • Якщо квартира вам сподобалася, ви просите Expose.
  • Якщо ви отримуєте соц. допомогу Expose, ви подаєте до соціальної служби до свого соц. працівнику (він вказаний у вас у правому верхньому кутку на Leistungsbescheid-папір про нарахування допомоги).
  • Після цього всі документи ви відносите до фірми або власника квартири.
  • Підписуєте договір на оренду та переїжджаєте до нового житла.
  • Всі квартири в оренду здаються без меблів, іноді вам можуть запропонувати купити меблі, які орендарі готові залишити в квартирі.

Є поняття Zwischenmiete - тимчасова оренда, тобто, коли людина їде на нову роботу і чекає, поки пройде випробувальний термін, або просто їде в тривале відрядження - як правило це від 3-х до 6 місяців, він може знайти на це час мешканця. Цей варіант підходить тільки тим, хто не залежить від соціальних. допомоги. Такі квартири, як правило, вже з меблями і за них береться застава.

Якщо ви не отримуєте соцдопомогу

В цьому випадку треба надати документи:

  • Довідка про зарплату за останні 3 місяці.
  • Довідка із Schufa — це реєстр боргів.
  • Рекомендаційний лист від попереднього орендодавця.
  • Також у Вас має бути розрахунковий рахунок у Німеччині для оплати оренди, як правило, ви повинні заплатити заставу.
  • Опалення та електрика, інтернет - ви сплачуєте самі, це не входить до суми оренди.

Чому не варто винаймати квартиру нелегально, заплативши гроші на руки?

Вам не повернуть заставу, коли ви поїдете, тому що у вас немає договору про оренду квартири. Якщо у вас станеться будь-яка поломка, наприклад, потече кран, вийде з ладу опалення, ви не маєте права викликати майстра як орендар квартири. Якщо ви порушуєте режим тиші або будь-які інші правила, сусіди можуть звернутися до поліції. В даному випадку поліцейські перевірять факт вашого законного перебування у квартирі, що загрожує штрафом та виселенням.

Куди можна звертатися тим, хто хоче зняти кімнату чи квартиру?

Військові біженці з України перебувають у Німеччину щодня, але у Німеччині давно вже існує житлова проблема, яка зараз суттєво загострилася.

Люди з України реєструються по землях та розподіляються по містах. У зв'язку з цим, міська влада пропонує охочим здавати своє житло, розміщуючи інформацію на сайтах місцевих соціальних відомств.

Для людей, які не мають особистих контактів у Німеччині, в багатьох містах пропонуються місця загального проживання, в яких вони можуть проживати строком до одного року (табори для біженців).

Орендодавцям та біженцям рекомендується сайт, на якому вони можуть розміщувати свої пропозиції про житло або знайти місце для життя. Також можна шукати інформацію про доступне житло у популярних соціальних мережах.

Як довго біженці зможуть скористатися житлом?

Ніхто не знає, скільки триватиме війна в Україні, але варто визнати факт, що біженці не зможуть повернутися найближчим часом на батьківщину.

На підставі регламенту ЄС переважна більшість біженців з України спочатку можуть отримати дозвіл на проживання на один рік відповідно до § 24 Закону про проживання (AufenthG) з можливістю продовження терміну перебування ще на два роки.

Тому багатьом біженцям потрібна впевненість у тому, що в даному житлі вони можуть проживати не менше року. Державні органи просять орендодавців вказувати термін, який вони хотіли б надати житло біженцям.

Чи можуть біженці отримати житло безкоштовно?

Так, власник може надати своє житло безплатно. Прийом українців на кілька днів або тижнів без відшкодування витрат - ідеальний варіант для тих людей, які (поки що) не зареєстровані в місті та/або не хочуть залишатися в Німеччині надовго.

Але слід зазначити, що у довгостроковій перспективі орендодавці самі повинні будуть нести додаткові витрати на надання житлової площі (наприклад, на опалення, ремонт, первісне обладнання) і, можливо, не зможуть списати витрати на надання житлової площі з податків. У деяких федеральних землях ведуться дебати, чи будуть місцеві органи фінансово допомагати тим, хто дав притулок біженцям безкоштовно, але поки що це питання офіційно ніде не вирішено.

Тут слід розуміти, що безплатно надане житло може стати причиною виникнення відносин залежності між орендодавцем та людиною (сім'єю), яку приймають.

Джерело: https://t.me/ChatForGermany/895

 

 


Evgenia Vatazhok

788 Статті Пости

Коментарі