Як отримати безкоштовне житло у Бельгії?

Де мігрантам з України знайти притулок в Бельгії або тимчасове житло? Корисні ресурси для пошуку квартири.

У зв’язку з агресією Росії Бельгія, як одна з країн ЄС надає всебічну допомогу українським біженцям. Однією з важливих проблем для громадян раїни є пошук житла, у зв’язку з чим бажано прислухатися до таких рекомендацій:

  • Після прибуття в по можливості ви можете залишатися у сім'ї або знайомих у Бельгії. Якщо у вас немає де залишитися і немає житла в Бельгії, Fedasil надасть вам тимчасове житло.При необхідності, наприклад для тих українців, у яких наприкінці дня не мають притулку, Fedasil може надати невідкладну допомогу на 1 або 2 ночі.
  • Вас можуть направити до притулку. Це може бути групове проживання, кімната у приватному будинку тощо.
  • Ви не можете самостійно обрати притулок, але будуть враховані потреби вашої сім’ї, ваші соціальні зв’язки у Бельгії, мови, якими ви володієте, та стан вашого здоров’я.
  • Якщо до кінця дня реєстрації для вас не визначили притулок, вам нададуть екстрений притулок у Брюсселі. Ви можете залишитися там на 1 або 2 ночі, поки не знайдуть житло в якомусь з муніципалітетів Бельгії.

Переміщення до притулку

Існують різні варіанти

  • Власним транспортом
  • Маршрутним автобусом. Працівник реєстраційного центру надасть вам необхідну інформацію.
  • Громадським транспортом (потяг, трамвай, автобус/метро).Перед від’їздом ви отримаєте: адресу притулку, ім’я контактної особи та номер телефона, роз’яснення щодо користування громадським транспортом, квитки на потяг/трамвай/метро

Ваша контактна особа в муніципалітеті чекатиме вас того ж дня. Не соромтеся звертатися за допомогою, якщо не можете знайти адресу. Зателефонуйте своїй контактній особі, якщо у вас виникнуть проблеми в дорозі.

 

Що потрібно знати про свій притулок?

 

Ваше перебування у притулку є тимчасовим, доки ви не переїдете до постійного житла або не орендуєте житло самостійно. Ваше перебування може тривати кілька днів, тижнів або місяців.

Воно є безкоштовним. Місце перебування пропонується муніципалітетом або приймаючою сім’єю. Вам не потрібно за це платити. Через деякий час муніципалітет може почати стягувати плату. Мовний бар’єр може призвести до непорозумінь між вами та приймаючою сім’єю. За необхідності зверніться до муніципалітету, чи можуть вони надати перекладача або помічника.

Право на приватність. Ви та члени вашої родини маєте право на власне місце для відпочинку. Важливо, щоб у притулку вам було комфортно та безпечно.

 

Що робити, якщо виникли проблеми у притулку?

 

Ви не зобов'язані залишатися у притулку. Якщо у вас виникнуть проблеми, негайно зв’яжіться з муніципалітетом за місцем проживання. Вони шукатимуть рішення разом з вами.

 

Що робити після отримання картки А

 

Необхідно буде звернутися до Cellule logement. Вони допомагають шукати недороге житло.  На оплату житла вам буде надаватись матеріальна допомога.

 

Житло у містах та регіонах Бельгії

 

Наразі існує платформа ,  призначена для спілкування громадян, які бажають запропонувати житло з переміщеними особами з України, які шукають рішення щодо розміщення.

Ви також можете зв’язатися з неурядовою організацією Plateforme Citoyenne, яка допоможе вам знайти місцевих господарів, які зареєструвалися, щоб прийняти вас на тимчасове перебування: Support.ukraine@bxlrefugees.be

Ресурси та сервіси оренди житла у Бельгії

  1. Сервіс бронювання житла  пропонує переселенцям з України розміщення зі знижкою від 50 до 99%.
  2. Безкоштовне проживання українцями до 5 ночей у 210 готелях-партнерах 
  3. Дешеве, або безкоштовне житло 
  4. Житло, де приймуть з тваринами
  5. Дуже дешева оренда або безкоштовне житло

Допомогти зможуть також деякі неофіційні ресурси пошуку житла 

Джерело

 

 

 

 

 

 


Оксана Веселка

44 Статті Пости

Коментарі