Страхування учнів: чи обов'язково купувати поліс у польській школі?

Медична страховка у РП є добровільною, але нерідко у школах наполягають на його оформленні. Чи можна відмовитись від полісу?

Щодо наявності страхування у дітей іноземців

Наявність страховки, зокрема медичної, залежить від статусу іноземця. Деякі, наприклад, українські біженці отримують доступ до медицини за умовчанням разом із PESEL UKR. Ті, хто не отримав тимчасового захисту, на страховку претендувати не можуть. Яка ситуація зі школярами?

Чи є шкільна страховка обов'язковою?

Самі шкільні адміністрації зазвичай повідомляють, що таке страхування дітей є «рекомендованим» або «корисним». Проте з підозрілою наполегливістю можуть пропонувати все ж таки придбати поліс. До речі, вартість такої страховки не дуже висока і коливається від 30 до 50 злотих за рік (іноді за навчальний рік, що не включає літніх канікул). Купити поліс у більшості випадків пропонують перед початком навчання або на початку вересня.

Важко сказати, чим саме зацікавлена ​​адміністрація шкіл, хоча припущень не так і багато. Але точно можна визначити, що шкільна страховка є добровільною, і ніхто не має права змушувати купувати поліс для дитини. Договір може бути укладений лише за бажанням батьків.Залишається питання – чи потрібно купувати таку страховку, чи буде вона справді ефективною за нещасного випадку з дитиною?

Пастки шкільного страхування

"Гарантій багато не буває", - так міркують багато батьків, навіть знають, що ubezpieczenie szkolne не є обов'язковим. Вартість начебто не дуже висока, а додаткова допомога за нещасного випадку ніколи не завадить.

Однак дуже багато залежить від суті укладеного договору. До деталей якого занурюються далеко не всі батьки. Поліси, як правило, уніфіковані, і кожна дитина має однаковий захист, при цьому потреби можуть бути різними.

Візьмемо, наприклад, інтереси дітей. Одна дитина займається карате або грає у футбол, а значить з більшою ймовірністю отримає травму і потребуватиме страховки, ніж той, хто проводить усі свої дні за комп'ютером. Але договори часто складені так, що в ситуації проведення спортивних змагань або дозвілля в нетрадиційний спосіб (наприклад, банджі-джампінг або інші екстремальні види спорту) страховик може не визнати нещасний випадок страховим. Виявиться, що гроші за поліс викинуто на вітер.

Так само справи, коли йдеться про здоров'я дитини. Багато страховиків не виплачуватимуть компенсацію за нещасний випадок, що виник у результаті хронічного захворювання, яким страждає учень (наприклад, вроджена вада серця тощо). Звичайно, це не означає, що так роблять усі компанії. Варто приділити граничну увагу умовам запропонованого договору, щоб обрати ту страхову, яка найкраще відповідає потребам дитини.

Що варто перевірити у договорі?

Крім відношення страхового покриття до рівня активності чи здоров'я дитини, варто перевірити:

  • Перелік видів допомоги та їх розміри в залежності від отриманої травми – від зламаного зуба або вивих ноги до серйозних травм, що загрожують життю. Чим вища оцінка збитків, тим більшою буде компенсація.
  • Чи страховик виплачуватиме компенсацію, якщо нещасний випадок станеться не лише у навчальному закладі, а й дорогою до школи.
  • Список винятків (звільнення від відповідальності). Вони завжди присутні, і необхідно уважно ознайомитись із переліком.

Крім цього, не завадить ознайомитися з відгуками про саму компанію, законність її діяльності тощо.

Висновок

Є два основні аспекти, що стосуються шкільного страхування (ubezpieczenie szkolne). По-перше, воно не є обов'язковим і може купуватись лише за бажанням батьків. Відбитися на шкільній програмі (наприклад, недопуском дитини на фізкультуру) відсутність такого поліса не повинна.

По-друге, якщо батько все ж таки приймає рішення про шкільне страхування, варто переконатися, що умови договору підходять конкретній дитині за її станом здоров'я та інтересами.

Джерело


Evgenia Vatazhok

788 Статті Пости

Коментарі