Як отримати допомогу на житло у Німеччині та який розмір доплати планується з 1 жовтня?

У Німеччині допомога на житло, яка допомагає людям з низькими доходами оплачувати оренду, має бути збільшена. Хто може отримати житлову допомогу і в якому роз?

Внаслідок різкого зростання витрат на опалення, електроенергію та продукти харчування багато родин у Німеччині опинилися у скрутному становищі. У зв'язку з цим і було ухвалено рішення: два мільйони громадян мають отримати державні субсидії на оренду житла. Одночасно розширюється коло осіб, які мають право на такі виплати. Проте багато хто з постраждалих навіть не знає, що вони взагалі можуть отримати допомогу від держави.

Щоб ніхто з громадян не опинився взимку у холодній квартирі, держава прийняла рішення про збільшення своєї допомоги населенню країни: допомога на житло для двох мільйонів громадян має бути збільшена більш ніж удвічі.

Що таке житлова допомога?

Під цим розуміють державну субсидію на оренду житла для людей з низькими доходами. Це правило поширюється також на власників квартир та будинків, якщо їх доходи не великі. Однак потрібно враховувати таке: право на такого роду підтримку можливе виключно в тих випадках, коли ви не отримуєте інших соціальних допомог, які вже враховують витрати на житло. Наприклад, посібник з безробіття II, соціальна допомога або Bafög. За подання заяв та оплату відповідають землі чи муніципалітети.

Скільки грошей виділяє держава?

Це залежить від того, наскільки високою є ваша орендна плата, дохід і де саме ви живете.Міністр будівництва Клара Гейвіц пропонує значно збільшити допомогу на житло загалом – у середньому на 190 євро на місяць. Це означає, що з січня 2023 домогосподарства, які мають допомогу на житло, отримуватимуть близько 370 євро на місяць замість теперішніх 177 євро в середньому. Федеральний кабінет міністрів проголосує на пропозицію Гейвіц у середу, після чого відбудуться подальші консультації з Бундестагом.

Хто може отримати житлову допомогу?

Право отримання житлової допомоги залежить від складного розрахунку. Можливо, це одна з причин, чому не всі домогосподарства, які мають на нього право, подали заяву на допомогу. При розрахунку враховуються такі фактори, як дохід, орендна плата, розмір сім'ї та місце проживання. Щоб дізнатися, чи має людина право на отримання такої підтримки, можна скористатися онлайн-калькулятором житлової допомоги Міністерства.

На сьогоднішній день 600 000 сімей у Німеччині отримують житлову допомогу. Внаслідок реформи до них додадуться ще 1,4 млн. домогосподарств. Гейвіц оголосила, що в майбутньому люди, які отримують мінімальну зарплату або мають пенсію порівнянного розміру, також отримуватимуть житлову допомогу.

Скільки це коштуватиме державі?

Міністерство будівництва очікує, що витрати наступного року становитимуть понад три мільярди євро. Планується, що федеральний уряд і кожна із земель платитимуть приблизно навпіл, оскільки вони вже поділяють витрати на житлові субсидії. З іншого боку, землі вважають федеральний уряд єдиною відповідальною особою і не хочуть брати участь у виплатах.

Де ще можуть виникнути проблеми?

Такі землі, як Берлін, мають сумніви, що зможуть виплатити нову допомогу на житло до 1 січня. У зв'язку з очікуваним збільшенням кількості нових заявок, розгляд там може затягтися до лютого або навіть довше. На думку Штефана Керцелля з виконавчої ради Конфедерації німецьких профспілок (DGB), це очевидно: «Без збільшення кількості працівників у відділах житлової допомоги швидко опрацювати додаткові заяви в майбутньому не вийде». Сьогодні ж з метою захисту орендарів, допоки реформа не набула чинності, слід припинити розірвання договорів оренди. Загалом давно пора збільшити допомогу на житло та розширити коло тих, хто має на нього право. Водночас необхідно будувати більше соціального житла із доступною орендною платою.

Що відбувається у зв'язку з високими витратами на опалення?

Для всіх, хто вже отримує житлову допомогу, у короткостроковій перспективі передбачена додаткова допомога на опалення. Пільги отримають усі, хто має право на отримання житлової допомоги (хоча б протягом одного місяця) у період з вересня до кінця грудня. Також допомога виплачуватиметься одержувачам Bafög та стажистам з державною підтримкою. Для студентів та стажистів передбачена одноразова сума у ​​розмірі 345 євро, для решти субсидія залежить від розміру сім'ї: якщо ви живете один, допомога становитиме 415 євро, якщо ви проживаєте з двома персонами, — 540 євро, плюс 100 євро за кожного додаткового мешканця.

Джерело https://t.me/ChatForGermany/9412


Evgenia Vatazhok

788 Статті Пости

Коментарі