Чи можуть українці покинути Канаду на якийсь час і повернутися? Проблеми при повторному в'їзді

В українців, які опинилися в Канаді, зараз все частіше виникає питання: як на якийсь час покинути країну? Чи не анулюють work permit (дозвіл на роботу)?

Почати треба з візи та дозволу на в’зд. Приїхати до Канади за спрощеною процедурою отримання візи. Про скасування віз на даний момент не йдеться! Ліміту на кількість українців, які зможуть приїхати до Канади на тимчасове проживання та роботу, НЕМАЄ. Скільки подасться українців, стільки і приймуть. АЛЕ! Ключове слово тут ТИМЧАСОВО!

Переваги цього тимчасового статусу і цієї програми зокрема?

  • Отримати візу можна буде за спрощеною процедурою та мінімумом документів. Очікуємо на деталі 17 березня.
  • Процедура подачі на візу онлайн та є відносно нескладною, якщо ви знаєте англійську. Якщо не знаєте, є люди, які готові допомогти.
  • Не маючи статусу біженця, який очікує розгляд своєї справи 1-2 роки, ви легко зможете повернутись як до України, коли захочете, так і поїхати з Канади в будь-яку іншу країну. У вас буде ваш закордонний паспорт, який дозволить вам купити квиток і подорожувати куди вам заманеться.

Отже, як зазначає Штаб української допомоги в ЄС, якщо у закордонному паспорті є багаторазова канадська віза, і обидва документи (віза та паспорт) діють і діятимуть на момент запланованого повторного в'їзду до Канади, то ви зможете зареєструватися на рейс та прилетіти до Канади.

Решта (наявність чи відсутність work permitа, продовжений чи спочатку «довгий» закордонний паспорт, наявність чи відсутність другого громадянства, чи отримували фінансову допомогу чи справлялися самостійно, і взагалі решта) немає значення.

Є діючий паспорт та діюча віза – можете прилетіти до Канади.

Однак канадська віза дає змогу прилетіти, тобто звернутися до офіцера на кордоні із заявою на в'їзд до країни. Слово «заява» тут невипадкова – в імміграційному законодавстві ваша поява на кордоні з канадською візою та наміром перетнути кордон справді вважається заявою – «алікейшн ентер Канада». І як у разі будь-якої заяви, ця заява може бути відхилена, тобто офіцер на кордоні має достатні права та повноваження, щоб не пустити вас до країни, якщо для цього будуть вагомі підстави. (як і пишуть всюди – все на розгляд та настрій офіцера).

Такі випадки рідкісні, але вони є, і не можна їх скидати з рахунків. Головна причина відмов у в'їзді – обґрунтовані сумніви офіцера у тому, що власник візи виконає умови перебування.

Простіше кажучи, якщо офіцер дійде висновку, що власник тимчасової візи працюватиме в Канаді без work permitа (наприклад), або залишиться в Канаді на термін більш дозволеного, або не має фінансової можливості забезпечити своє перебування в Канаді - таку людину можуть повернути додому, і це можливо. Можуть розгорнути, якщо з'ясуються обставини, які роблять людину нев'їзною – наявність судимості, використання фальшивих документів тощо.

Якщо нічого з вищепереліченого до вас не відноситься, то, швидше за все, у вас не буде абсолютно ніяких проблем з повторним в'їздом до Канади.

Дуже важливо заздалегідь уявляти, що може запитати офіцер на кордоні і що ви йому відповідатимете. У прикордонників очі накидані, будь-яка невпевненість у відповідях, будь-які нестикування легко можуть призвести до подальших питань, спроб заплутати і вивести на чисту воду.

Що ж до Work permit, то його не анулюють при виїзді, і з ним взагалі нічого не станеться. Він просто залишиться у вас на руках і після повторного в'їзду в Канаду ви знову зможете працювати на його основі. Не забудьте, що внизу на work permitі написано цей документ не дає права в'їзду, тобто використовувати його замість канадської візи ви не можете.

Джерело https://t.me/socialpayments/3112


Evgenia Vatazhok

788 Статті Пости

Коментарі