ТОП-5 способів, якими польські роботодавці шукають собі іноземних працівників
V місце. Уженди праці
Йтиметься про офіційні Urzędy Pracy – воєводські та повітові бюро з працевлаштування, діяльність яких спрямована на боротьбу з безробіттям та сприяння у комунікаціях між потенційними працівниками та роботодавцями.
Бази даних всіх пожертв праці об'єднані в загальну — Centralna Baza Ofert Pracy, і на перший погляд здається трохи незаслуженим, що спосіб виявився замикаючим у ТОПі. З іншого боку, самі винні – якщо подивитися на пропозиції на офіційному сайті або через спеціальний додаток, можна побачити, що окремих фільтрів вакансій для іноземців там поки немає. Це дуже ускладнює пошук, що робить метод менш популярним.
ІV місце. Соціальні мережі
Пошук через інтернет – один із найпопулярніших, проте до нього можна віднести більшість із перерахованого. Дослідники конкретизують методи, і виділяють соціальні мережі окремий спосіб.
Виділяють насамперед Facebook, Instagram і LinkedIn, але використовують роботодавці та інші – локальніші або популярніші в країні пошуку. Роботодавці запевняють, що шукають тематичні групи, знаходять потенційних працівників, пов'язуються з ними безпосередньо через ті самі соціальні мережі та проводять співбесіду (нерідко онлайн).
ІІІ місце. Тематичні інтернет – ресурси (сайти)
Сайти для пошуку роботи в Польщі традиційно займають найвище місце серед усіх методів. Навіть дещо дивно, що це лише третій ступінь п'єдесталу. Зручність полягає й у тому, що тематичні портали та програми дозволяють як розміщувати безкоштовні оголошення про пошук роботи, тобто. роботодавець може переглянути як резюме готових співробітників, так і публікувати свої оголошення, запрошуючи до себе.
За заявами деяких роботодавців, метод комфортний і тим, що дозволяє формувати стратегії підбору. Наприклад, якщо співробітники потрібні терміново, представник польської компанії моніторить резюме претендентів. Якщо ж часу на це немає, розміщує своє оголошення і чекає на результат. Звісно, нерідко ці стратегії поєднуються.
ІІ місце. Агенції тимчасової зайнятості
Кадрові агентства Польщі, за всієї маси претензій з боку працівників до якості роботи деяких з них, досі дуже популярні. Це логічно, адже зручність схеми роботи агенцій незаперечна:
Працівнику – іноземцю, який особливо не володіє необхідним досвідом і знаннями, не потрібно забивати голову юридичними нюансами. Отримав «запрошення», оформив візу, пішов працювати, куди сказали.
Роботодавцю не треба витрачати час на підбір персоналу, не потрібно нести відповідальність перед працівником, сплачувати за нього податки та збори – заплатив агентству необхідний гонорар, та використовуй працю працівника для свого прибутку.
Сама агенція заробляє на цьому гроші.
Звичайно, це, м'яко кажучи, не завжди виглядає так ідеально, і несумлінних агенцій, на жаль, багато. Однак цей факт не робить невигідним таке співробітництво між агенцією та роботодавцем-вигодонабувачем, а саме їхня думка зазначена в опитуваннях.
І місце. Через знайомих
Мабуть, це головна несподіванка рейтингу. Так, найпопулярнішим у роботодавців у Польщі досі залишається спосіб пошуку працівників через вже працевлаштованих іноземців.
Запитати у знайомих, чи не бажають вони працевлаштуватися на те саме підприємство, порекомендувати приятелям (друзям, рідним) перейти на цю фірму, якщо вони працюють у РП, запросити на співбесіду людей, які залишаються вдома, але подумують про роботу в Польщі – саме цими способами більшість роботодавців РП воліють рекрутувати персонал із-за кордонів Євросоюзу.
Сюди відносяться і методи набору кадрів іншими перерахованими методами, але з пропозицією розповісти про наявність вакансій та іншим знайомим. Наприклад, українець у соцмережах знайшов вакансію на рибному заводі. Умови сподобалися, з роботодавцем домовилися, і одразу представник польської фірми пропонує розповісти про аналогічні вакансії та іншим людям, які бажають працювати в Польщі. Через війну оформляється відразу кілька дозволів, але в роботу в'їжджає практично ціла бригада.
Висновок
Знати, як роботодавці Польщі шукають собі кадри серед іноземців – це не лише цікаво, а ще й корисно. Якщо мета знайти роботу в РП, то на перетині можливостей іноземця та бажань фахівців з персоналу польських компаній може бути та сама жадана вакансія, яка на довгий час принесе вам високий та стабільний дохід.