Як правильно заповнити заяву на отримання карти побиту? Зразки

Правила заповнення заяви на надання карти побиту вимагають та оформлення додатків до неї – насамперед Załącznik nr 1. Що це, хто коли і як має оформляти цей докумен

Залончник номер 1: що це таке?

Załącznik nr 1 – це законодавчо передбачений у Польщі додаток до заяви на видачу картки тимчасового перебування (годинний побут), необхідний для отримання посвідки на проживання на підставі роботи за Блакитною карткою або господарською діяльністю, включаючи управління компанією, повністю або частково придбаною іноземцем.

Цей документ є обов'язковим для подання документів на карту побуту за вказаними підставами. Найпоширенішою серед них є робота – ця основа і буде далі використана для прикладу.

Важливо розуміти, що для звичайної роботи достатньо лише Додатка 1, але з інших підстав може вимагатися кілька Залончників, включаючи перший.

Навіщо потрібен Załącznik nr 1 від роботодавця?

У бланку заяви на годинний побут містяться відомості про іноземця, який претендує на карту перебування. Є там і відомості про підстави для ВНЖ, але загалом.

Програми, в т.ч. та Залончник 1, детально описують підстави для картки. Цікаве нас перший додаток присвячено роботі, тобто. саме в ньому описується хтось працевлаштував іноземця, на який термін, на яких умовах і т.д. У Залончнику №1 зазначаються відомості про роботодавця, на підставі якого планується отримати картку.

Іноземець може міняти роботу, причому як вже маючи карту, так і лише чекаючи на неї. У цьому випадку новий роботодавець повинен надати новий екземпляр першого додатка. Аналогічно і при зміні суттєвих умов роботи в рамках того ж роботодавця – крім відповідної заяви до Уженду надається новий варіант Залончник 1.

Підсумуємо. Додаток 1 при ВНЖ по роботі потрібний:

  • При першому отриманні картки побуту.
  • При зміні роботодавця за картою побуту.
  • Під час переходу на іншу роботу в процесі очікування картки.
  • При зміні істотних умов роботи у межах того ж роботодавця.

У кожному випадку надаються актуальні дані, а якщо одночасно є кілька роботодавців, кожен з них заповнює свій екземпляр Додатка.

Хто заповнює Додаток 1 до заяви на карту побуту?

Це дуже важливий момент. За законом поданням документів на карту побуту займається сам іноземець або уповноважена ним ця особа. Тобто здобувач сам ініціює процес (або робить це через уповноваженого – далі не будемо повторювати цей факт, розуміючи, що щоразу кажучи «сам», мається на увазі і можливість використовувати довірену особу), сам приносить (відправляє) до воєводського Уженду весь пакет документів для посвідки на проживання, сам відповідає за правильність та своєчасність надання відомостей, сам оплачує необхідні витрати і т.д.

Одночасно є інший законодавчо встановлений момент – Додаток 1 заповнює роботодавець. Цей факт підтверджується його власноручним підписом. Крім іншого, це означає:

Без погодження з роботодавцем податись на карту не вдасться.

Особа, яка має від роботодавця повноваження заповнювати Залончник, має ці повноваження підтвердити, тобто. у пакеті документів має бути чи довіреність, чи інший документ, що підтверджує право на підпис від імені роботодавця, якщо документ заповнюється (підписується) не самим власником/керівником підприємства.

За домовленістю з роботодавцем здобувач може сам заповнити Залочнник до внеску, але підписати має саме представник підприємства. Не буде зайвим і друк фірми, якщо вона є.

Бланк та зразок Додатка 1 до внеску

Бланк як самого внеску, так і додатків до нього затверджено відповідною Постановою міністра внутрішніх справ та адміністрації РП у вигляді додатків до цього нормативно-правового акту.

У цьому, як не дивно, криється перша складність, що часто викликає плутанину. Треба віддати належне польській бюрократії – у спробі формалізувати процес вони влаштували досить дивну нумерацію документів. Справа в тому, що додатки до Постанови пронумеровані так, що першим є бланк самої заяви, другим – Залончник №1, третім – Додаток №2, четвертим додатком – Додаток №3 тощо.

Далі ми надамо для завантаження зразок 1, очищений від непотрібної інформації, але якщо ви завантажували бланк з одного з офіційних ресурсів, то перший рядок у документі (правий верхній кут) може містити напис «Załącznik nr 2», хоча за фактом він є załącznik nr 1.

Щоб не заплутатися, зверніть увагу на перші слова безпосередньо в тексті документа – вони мають бути «Załącznik nr 1» у польському варіанті та, відповідно, «Додаток №1» у російськомовній версії.

Як заповнити Залончник номер 1?

Запитання в Додатку 1, як і в бланку самої заяви, надані чотирма мовами: польською, англійською, французькою та російською. При цьому заповнюється документ виключно польською.

Виняток становить заключна частина Додатка 1, де необхідно вибирати правильні варіанти відповідей із запропонованих. Цей розділ можна заповнювати будь-якою з представлених мов.

Основні правила заповнення

Перш ніж перейти до детального розгляду бланка, розберемо основні положення:

Заповнює документ (підписує та несе відповідальність за інформацію) роботодавець.

Розділи І та ІІІ заповнюються, коли йдеться про працевлаштування безпосередньо до роботодавця. Частина II додається до них, коли працює іноземець через агентство – у розділі вказують відомості про роботодавця-користувача, тобто. про те, в чиїх інтересах претендент працює безпосередньо.

Це вкотре підтверджує вимогу змінювати карту (повідомляти в уженд про зміни), якщо під час роботи через агентство змінюється як саме агентство, а й роботодавець-користувач. При роботі з висвітленням таких вимог немає - якщо агентство залишається колишнім, роботодавець-користувач може змінюватися без будь-яких сповіщень.

Приклад заповнення Залончника 1

Кожне питання так само продубльовано чотирма мовами, так що з розумінням складнощів не буде. Завантажений бланк можна заповнити на комп'ютері, вписуючи одну літеру на клітку, але підпис внизу має бути власноручним.

Ми надамо приблизний зразок заповнення за посиланням

Вище представлено приблизний зразок заповнення, для наочності виділивши відомості, що вносяться червоним кольором. При фактичному заповненні краще використовувати звичні кольорові рішення. Усі зазначені у прикладі дані – вигадані., для наочності виділивши відомості, що вносяться червоним кольором. При фактичному заповненні краще використовувати звичні кольорові рішення. Усі зазначені у прикладі дані – вигадані.

Джерело

 


Evgenia Vatazhok

788 Статті Пости

Коментарі