Працевлаштування в Польщі та важливе про довідку з місця роботи

Як отримати довідку з місця роботи нового зразка, в які строки її повинні видати та що вказують в документі у зв’язку з новим законом?

У зв'язку з тим, що у 2023 році відбулися зміни у Трудовому Кодексі, змінюється і зміст довідки з місця роботи (swiadectwo ргасу), яку зобов'язаний видати працівникові його роботодавець після звільнення.

Що таке swiadectwo ргасу, як виглядає і які пункти довідка повинна містити?

Довідка з місця роботи (swiadectwo ргасу)

Довідка з місця роботи - це документ, що видається працівнику роботодавцем у зв'язку з розірванням або закінченням терміну дії трудового договору. Оформлення довідки є обов'язковим і поширюється на будь-який вид умови про працю, в т.ч. на невизначений термін, на визначений термін, на випробувальний термін та ін.

ВАЖЛИВО: Це документ, який роботодавець видає працівникові негайно у разі розірвання чи закінчення терміну трудового договору. Незважаючи на часто помилкову думку, що він має на це 7 днів, з 09.07.2019 законом передбачено, що він має зробити це в останній день контракту.

Завдання документа - зазначити основні параметри, пов'язані з попереднім місцем роботи (точний зміст розглянемо далі). Такі відомості не просто цікаві і важливі для нового роботодавця, але й необхідні для розрахунку деяких видів виплат, наприклад, з розрахунку лікарняних, відпусток тощо.

 ВАЖЛИВО: За умовами злеценія або умовами о працє - видача довідки не є обов'язковою, проте закон і не забороняє цього. За домовленістю сторін swiadectwo ргасу, може бути надано. Проте впливу на відпустку, лікарняну тощо. на наступному робочому місці цей документ може мати.

Чи мають видавати довідку з роботи іноземцям?

Для всіх законно працевлаштованих у Польщі права та обов'язки рівні. Відповідно і іноземцям, при розриві трудових відносин, зобов'язані надавати swiadectwo ргасу.

Проте важливо важливим є акцент на словосполучення - трудові відносини, т. як. від типу договору, яким працював працівник, залежить обов'язок надання довідки.

Зміни з 2023 року

15 травня 2023 року у «Віснику законів» опубліковано постанову Міністра сім'ї та соціальної політики від 11 травня 2023 року про внесення змін до положення про swiadectwo ргасу

Ця постанова включає новий (допоміжний) зразок swiadectwo ргасу.

Нові правила та новий зразок набудуть чинності через 7 днів після публікації правил у «Віснику законів», тобто 23 травня 2023 року.

Довідка з місця роботи повинна буде включати інформацію про використання працівником днів віддаленої роботи, відпустку з роботи через форс-мажор та відпустку з догляду. Міністр сім'ї та соціальної політики підготував проект постанови про внесення змін до положення про трудові книжки. Цей проект також включає новий шаблон робочого сертифіката. Зміни набудуть чинності через 7 днів після публікації ухвали у «Віснику законів» — швидше за все, у першій половині квітня 2023 року.

Що має бути зазначено у свідоцтві про роботу?

Відповідно до норм §2 Розпорядження міністра про довідку з місця роботи, документ зобов'язаний включати наступну інформацію:

  • Період або періоди зайнятості даного роботодавця.
  • Вигляд виконуваної роботи, посади або функції.
  • Робочий час під час трудових взаємин.
  • Період, у який працівник має право на компенсацію у зв'язку із скороченням строку повідомлення про трудовий договір, відповідно до §1, аг:.361 к.р.
  • Щорічна відпустка, яка належить звільненому у році, в якому було розірвано договір - скільки днів було використано, а скільки, відповідно, ні.
  • Використані неоплачувані відпускні дні та юридичні підстави для їх надання.
  • Чи використовується «батьківська відпустка».
  • Відпустка для догляду за дитиною та правова підстава для її надання.
  • Відпустка у зв'язку з вагітністю та пологами.
  • Відпустка тривалістю 5 днів у календарному році (нова стаття 173 1 ТК).
  • З травня 2023 року: дані про використання відпустки з догляду та відпустки по форс-мажору.
  • Кількість днів, за які працівник отримав винагороду, відповідно до а1±92 к.р. у році звільнення (дні лікарняного листа).
  • Відпустка по догляду для забезпечення особистого догляду або підтримки члену сім'ї або члену сім'ї, яка потребує догляду або підтримки з серйозних медичних причин
  • Період дійсної військової служби чи її альтернативних форм.
  • Період виконання робіт у особливих умовах чи особливого характеру.
  • Застосування інших днів відпустки, передбачені нормами трудового законодавства.
  • Періоди під час, на який видається довідка, без покриття страхуванням, які обліковуються при визначенні права на пенсію за старістю або пенсію за інвалідністю.
  • Утримання із зарплат відповідно до положень про виконавче провадження.
  • Дебіторська заборгованість із трудових відносин, визнана та непогашена роботодавцем до дати припинення цих відносин у зв'язку з відсутністю фінансових коштів.
  • Відомості про розмір та складові винагороди та про отриману кваліфікацію — на вимогу працівника.
  • Порядок та правові підстави розірвання договору/припинення трудових відносин, а у разі розірвання трудового договору з повідомленням – сторона, яка ініціювала розірвання.

Зразок довідки з місця роботи

У зв'язку зі змінами, новим буде і зразок довідки з місця роботи Чинний з травня 2023 року. Зразок можна завантажити за посиланням

Що робити в разі виявлення помилки?

Роботодавець може прийняти заяву працівника та видати нове, виправлене свідоцтво про працевлаштування у Польщі. Якщо роботодавець погоджується із затвердженнями працівника, він має видати новий виправлений документ протягом 7 днів після отримання заяви працівника.

У разі незгоди з пред'явленими колишнім працівником вимогами роботодавець може відмовити у проханні про виправлення. У такому разі він зобов'язаний повідомити заявника у паперовій або електронній формі про негативний результат розгляду протягом 7 днів з дня отримання заяви.

Якщо роботодавець відмовляється виправити довідку, працівник має право вимагати виправлень у суді з питань трудових спорів протягом 14 днів з моменту повідомлення.

Джерело 

 


Evgenia Vatazhok

788 Статті Пости

Коментарі