Українські біженці в Німеччині: перетин кордону та грошова допомога

Що варто знати українським громадянам, які прибувають на територію Німеччини. Де хукати прихисток, як оформити документи та отримати грошову допомогу?

Кількість біженців з України в Німеччині продовжує зростати. Попри те, що частина наших земляків уже повертається додому, у цій державі все ж зареєстровано понад 700 тисяч осіб з українським громадянством. Йдеться про тих, хто прибув на територію Німеччини після 24 лютого.

 

Як легалізуватися українцям в Німеччині на прикладі Берліна

Відповідно до урядового Розпорядження про тимчасове звільнення від необхідності отримувати посвідку на проживання особам, які в’їхали через війну в Україні, по приїзду українці перебуватимуть в Німеччині легально попередньо до 31 серпня 2022 року. Тому проходити реєстрацію як біженцю необов'язково.

Однак якщо ви розраховуєте на соціальну допомогу від держави, до якої входить і грошова підтримка, і надання медичних послуг, і допомога з житлом, тоді потрібно отримати дозвіл на перебування.

У такому випадку слід звернутися у центр прийняття біженців з України. Він розташований в колишньому аеропорті Тегель за адресою: Saatwinkler Damm, 13405 Berlin. Для зручності мерія організувала автобуси-шатли від головного залізничного вокзалу Берліна (Hbf) та берлінського центрального автовокзалу (ZOB), які регулярно курсують у цьому напрямку.

Сама реєстрація складається з двох етапів:

  1. Спочатку потрібно зареєструватися в Земельному відомстві в справах біженців для розподілу.
  2. Далі слід подати 

Подати онлайн-заяву   на отримання дозволу на перебування та дочекатися підтвердження.

Зареєстрованим біженцям в Німеччині виплачують грошову допомогу

 

Яка грошова допомога передбачена для біженців з України

 

Українців, які прибули до Німеччини через російсько-українську війну, прирівняли до тих німців, які також отримують соціальну допомогу. Відповідно до цього нововведення, з 1 червня 2022 року наші громадяни можуть отримувати соціальну допомогу з безробіття, а також допомогу на дитину, яку дають усім до досягнення повноліття.

Таким чином працездатним біженцям з України допомогу виплачуватиме центр зайнятості Jobcenter, де попередньо також потрібно зареєструватися. Так, починаючи з червня, українці, що мають статус тимчасового захисту, отримуватимуть фінансову допомогу у розмірі 449 євро.

До слова! Раніше ж наші біженці, залежно від місця перебування, мали соціальну допомогу трохи більше як 300 євро на місяць для дорослої людини.

 

Фінансова допомога рідним в Україні

 

Маючи європейську картку, ви можете надіслати кошти на будь-яку картку українського банку. Миттєво це можна зробити за допомогою міжнародного сервісу 

 

Користуватися мобільним додатком TransferGo зручно та вигідно – лише за кілька кліків й без жодної комісії ваші близькі та рідні отримають гроші, де вони не були б. Для успішної транзакції потрібно лічені хвилини.

Джерело 


Evgenia Vatazhok

788 Статті Пости

Коментарі