Minijob – це мінімальна зайнятість чи короткочасне працевлаштування. У першому випадку щомісячний заробіток не може перевищувати 450 євро, або річний дохід повинен бути не більше 5400 євро. Тобто якщо в деяких місяцях плата більше, ніж 450 євро, але річний заробіток з урахуванням відпускних, премій та інших виплат не перевищує 5400 євро, працевлаштування належить до типу мініджоб.
При короткостроковій зайнятості можна укладати договір терміном до 3 місяців або відпрацювати трохи більше 70 робочих днів. Сумарний заробіток за цей період може бути будь-яким, має значення лише невеликий термін працевлаштування.
Які податки мають сплачувати працюючі на Minijob?
Мініджоб дає ті ж права та соціальні гарантії, що й робота з більшою зайнятістю. При цьому дозволено не сплачувати податки (паушальний податок у розмірі 2% від заробітної плати сплачує роботодавець) та відрахування на соціальне страхування. Саме спеціальні правила оподаткування роблять такий вид працевлаштування привабливим для багатьох категорій людей, у тому числі для біженців з України.
Мініджоб та соціал: як зміниться допомога для біженців?
Українські біженці, які отримують соціал, мають право працювати, але розмір їхньої допомоги буде перерахований з урахуванням доходу. До розрахунку не включають 25% щомісячного доходу та фіксовану ставку на оплату праці у розмірі 5,20 євро. Тобто при заробітку 450 євро допомога буде зменшена на 322,3 євро (450-5,2-450х0,25).
Чи можна отримувати одночасно мініджоб та допомогу з безробіття?
Так, але допомога зменшиться. Необхідно повідомити куратора з Джобцентру про працевлаштування на Minijob, щоб уникнути штрафних санкцій. Розмір нової виплати розраховують так: 100 євро + 20% від доходу за вирахуванням 100 євро. Наприклад, якщо щомісячний заробіток буде 450 євро, допомога становитиме 170 євро (100+(450-100)х0,2).
Мініджоб та страховка: чи потрібно платити?
Ні, за такої форми працевлаштування працівник не сплачує внески до страхових фондів (свою частину оплачує лише роботодавець). У той же час наявність медичної страховки є обов'язковою у Німеччині. Оскільки мініджоб не передбачає обов'язкових внесків, необхідно застрахуватися в інший спосіб, наприклад, у складі сімейної страховки. У випадку з українськими біженцями, витрати на медичне страхування зазвичай бере на себе Джобцентр, але це питання бажано уточнити у його співробітників.
Скільки годин можна працювати з Minijob?
Обмежень за робочим часом немає. Важливо, щоб дотримувалися умови щомісячного чи річного заробітку, а за короткострокової зайнятості – термін працевлаштування.
Як знайти мініджоб українським біженцям у Німеччині?
Знайти мініджоб можна на порталах з вакансіями роботи, наприклад, на сайті , а також у базі вакансій Федерального агентства з працевлаштування. Українці можуть зареєструватися та підбирати вакансії Minijob самостійно. Можна вибрати будь-яку вакансію, в якій дотримуються умови міні-зайнятості. У фільтрах по відбору вакансій пропонується параметр Minijob.
Також для біженців працює гаряча лінія з україномовними та російськомовними консультантами: 0911 178-7915 з 8:00 до 16:00 з понеділка по четвер та з 8:00 до 13:00 у п'ятницю.
Співробітники допоможуть зареєструватися та нададуть відповіді на ваші запитання.
Зарплатня за міні-роботу 450 євро: це брутто чи нетто?
За замовчуванням із заробітної плати віднімають лише пенсійні внески, але за заявою до фонду можна відмовитись і від них. Тобто працівник має можливість отримувати зарплату нетто 450 євро.
Мініджоб та пенсія у Німеччині: чи буде право на пенсійні виплати?
Зайнятість у форматі мініджобу дозволяє в майбутньому отримувати пенсійні виплати, але їх розмір залежатиме від внесків. Якщо пенсійний фонд платитиме лише роботодавець, а співробітник скористається своїм правом не виплачувати їх, пенсія не перевищить допомоги з безробіттю.
Джерело: https://t.me/ChatForGermany/1161