Чи потрібно ставити на консульський облік дітей, що виїхали з України в Німеччину?

Консульський облік дітей в Німеччині: кого стосується, які документи потрібні та де знайти консульство?

У визначених законодавством випадках дорослий, який супроводжує дитину-громадянина України за кордоном, зобов’язаний звернутися до посольства чи консульства України в Німеччині для постановки дитини на тимчасовий консульський облік. Ця процедура є обов’язково.

 

Яких дітей це стосується?

Обов’язковому взяттю на тимчасовий консульський облік підлягають:

  • діти, які до виїзду за кордон цілодобово проживали в будь-якому закладі для дітей (незалежно від того, чи мають вони статус дитини-сироти або дитини, позбавленої батьківського піклування);
  • діти, влаштовані до сімей патронатних вихователів;
  • діти, передані під опіку, піклування, влаштовані в прийомні сім’ї або дитячі будинки сімейного типу;
  • діти, які виїхали за межі України в супроводі одного з батьків (без наявності згоди другого з батьків), або у супроводі баби, діда, брата, сестри, брата, мачухи, вітчима чи інших осіб, яких уповноважив лише один із батьків дитини.

Чим це передбачено?

Правилами перетинання державного кордону громадянами України, затвердженими постановою Кабінету Міністрів України від 27.01.1995 № 57 (зі змінами, внесеними постановою Кабінету Міністрів України від 12.03.2022 № 264).

Навіщо це потрібно?

Консульства захищають за кордоном права та інтереси громадян України. Державі важливо знати, де знаходяться діти, які вимушено залишили територію внаслідок збройної агресії російської федерації. Тільки так можна скоординувати надання допомоги дітям і дорослим, із якими вони перебувають за кордоном.

Скільки часу потрібно, щоб звернутися до консульства після приїзду?

Законодавством передбачено, що особа, у супроводі якої дитина залишила Україну, повинна звернутися до консульства протягом одного робочого дня після прибуття до остаточного пункту призначення.

Рекомендуємо відразу після прибуття до місця перебування за кордоном повідомити відповідне посольство/консульство.

Потім за першої можливості подайте до посольства чи консульства документи, необхідні для взяття дитини на тимчасовий консульський облік.

Що треба зробити в першу чергу?

  1. Знайдіть посольство чи консульство України, на території консульського округу якого ви знаходитесь.
  2. Повідомте відповідне посольство/консульство засобами електронного зв’язку дані дитини, яку перевезено з України ( ПІБ, дата народження дитини; заклад, в якому перебувала дитина в Україні; адресу проживання дитини за кордоном; відомості щодо супроводжуючої особи та її статус, контакти супроводжуючої особи).
  3. Ознайомтеся з офіційною інформацією на сайті або Facebook сторінці консульства та дізнайтеся час консульського прийому та чи передбачений попередній запис на прийом.
  4. Якщо запис передбачений, запишіться на прийом.
  5. Підготуйте необхідні документи.
  6. Вчасно прибудьте до консульства.

Як знайти консульство?

Консульський облік громадян ведеться закордонними дипломатичними установами України відповідно до розподілу консульських округів.

Знайти відповідне посольство чи консульство можна за посиланням

 

Які документи треба мати з собою?

  • фотокартку розміром 35 × 45 міліметрів із зображенням обличчя дитини (зображення обличчя повинне становити від 70 до 80 відсотків загальної площі фотокартки, фон - білий або світло-сірий);
  • паспорт громадянина України для виїзду за кордон, виданий на ім’я дитини (за наявності);
  • паспорт громадянина України, виданий на ім’я дитини (за наявності);
  • свідоцтво про народження або витяг з Державного реєстру актів цивільного стану громадян про державну реєстрацію народження дитини;
  • документ, виданий компетентними органами іноземної держави, який підтверджує перебування та адресу місця проживання дитини на території цієї держави (за наявності);
  • оригінал вашого паспорта громадянина України чи паспорта громадянина України для виїзду за кордон;
  • документи, що підтверджують ваші повноваження на супровід та представництво інтересів дитини за кордоном.

Які дії у разі зміни адреси перебування дитини за кордоном? 

У випадку зміни місця перебування дитини, супроводжуюча особа зобов’язана повідомити про це посольство чи консульство, в якому дитина перебуває на обліку.

 

Якщо нова адреса дитини належить до консульського округу іншої закордонної дипломатичної установи України, супроводжуюча особа має звернутися до цього посольства чи консульства щодо прийняття дитини на тимчасовий консульський облік за новою адресою.

Для отримання більш детальної інформації та роз’яснень, будь ласка, звертайтеся до відповідного посольства чи консульства України.

 

Джерело


Evgenia Vatazhok

788 Статті Пости

Коментарі