Як українським біженцям зареєструватися в центрі зайнятості у Польщі: покрокова інструкція

Як пройти реєстрацію та отримати підтримку з районного бюро з працевлаштування? Корисні посилання для отримання консультацій онлайн

Будь-який громадянин України може працювати в Польщі без додаткових дозволів за умови, що його перебування легальне. Це стосується як громадян України, які в'їхали до Польщі з 24 лютого 2022 року, так і тих, хто має іншу основу легального перебування в Польщі. Для пошуку роботи в Польщі можна скористатися безкоштовною повітовою службою зайнятості (340 одиниць) або воєводською службою зайнятості (16 одиниць).

Як це зробити правильно - дивіться покрокову інструкцію.

Крок 1 - Реєстрація в районній службі зайнятості

 

Ви можете зареєструватися як безробітний або шукаючи роботу у повітовій службі зайнятості .

Якщо ви хочете зареєструватися у повітовій службі зайнятості, ви можете:

  • Зареєструватися онлайн через веб-сайт www.praca.gov.pl та записатися на прийом до повітової служби зайнятості, щоб надати необхідні документи та особисто підтвердити правильність наданих даних.
  • Повідомити про це у повітову біржу праці, яка обслуговує район, де ви зупинилися. Якщо ви зареєстровані за місцем постійного чи тимчасового проживання, повідомте про це повітову службу зайнятості за місцем вашого проживання.

Важливо мати при собі будь-який документ, що засвідчує вашу особу. Цей документ необхідний для реєстрації у повітовій службі зайнятості.

Якщо ви не працюєте і не ведете бізнес, ви можете зареєструватися як безробітний. Набуття статусу безробітного дозволить вам застосувати до вас повний перелік форм підтримки, зазначених у правових нормах.

Якщо ви працюєте і хочете змінити роботу, ви можете зареєструватися як претендент. Потім ви можете скористатися послугами ринку праці в галузі: працевлаштування та консультування з питань кар'єри.

 

Крок 2. Отримайте допомогу у пошуку роботи

 

Радник клієнтів

Після реєстрації у повітовій службі зайнятості вам буде призначено консультанта з роботи з клієнтами (консультанта з працевлаштування або агента з працевлаштування), який проведе з вами співбесіду та спробує визначити вашу ситуацію, потреби та можливості допомоги. Ваш консультант з роботи з клієнтами візьме до уваги, серед іншого, Ваш професійний досвід, рівень та сферу освіти, професійні навички та кваліфікація, ваші очікування щодо роботи, яку ви хочете виконувати (посада, зміна, заробітна плата) тощо.

Індивідуальний план дій

Консультант з роботи з клієнтами підготує за участю Індивідуальний план дій (не пізніше 60 днів з моменту реєстрації). У вищезгаданому плану буде включена інформація про заходи, які будуть застосовуватися повітовою біржею праці, щоб допомогти вам, а також заходи, які ви будете зобов'язані здійснювати самостійно.

Місце роботи

Якщо відповідна пропозиція про роботу є в центральній базі даних , то консультант клієнта повідомить вас про це і направить вас до роботодавця.

Незалежно від цього, ви можете самостійно користуватися Центральною базою вакансій за допомогою комп'ютера, телефону або інших мобільних пристроїв з виходом в Інтернет. Щодня у базі доступні десятки тисяч вакансій.

Пошук вакансій також можливий за допомогою спеціального мобільного додатка 

Професійне консультування

Ви також можете скористатися послугами з профорієнтації, що надаються 340 повітовими бюро з працевлаштування, а також інформаційними центрами та центрами планування кар'єри, що діють у 16 ​​воєводських бюро з працевлаштування. Ця послуга особливо актуальна для людей, які потребують допомоги у вирішенні професійних завдань. Допомога може бути надана у вигляді індивідуального контакту офісного працівника з особою, яка потребує допомоги, або за допомогою телефонного або інтернет-з'єднання.

Ви можете отримати підтримку в:

  • правильному виборі професії;
  • зміні кваліфікації;
  • початку роботи;
  • вивченні ваших компетенцій, інтересів та професійних талантів;
  • планування кар'єрного зростання.

Крім того, консультанти з питань кар'єри допоможуть вам оновити інформацію про ситуацію на ринку праці, поінформують вас про правила ведення бізнесу, нададуть допомогу у написанні документів заяви, інформацію про інші установи підтримки та інформацію про комплексну пропозицію працевлаштування. Під час зустрічі з консультантом з питань кар'єри громадянин України також може використати психологічні тести та тести для вивчення спільних інтересів та здібностей, метою яких є визначення професійних схильностей та професійного потенціалу.

 

Крок 3 – Реалізація та моніторинг індивідуального плану дій

 

Консультант по роботі з клієнтами зв'язуватиметься з вами на постійній основі (раз на 60 днів) з метою моніторингу ситуації та ходу виконання заходів, передбачених Індивідуальним планом дій. Цей контакт буде здійснюватися повітовою службою зайнятості у формі зустрічі, телефонної розмови або обміну інформацією електронною або звичайною поштою. Якщо ситуація зміниться, наприклад, ви отримаєте професійну кваліфікацію, завершите професійне навчання тощо, то служба зайнятості внесе корективи до Індивідуального плану дій.

 

Крок 4 – Завершення індивідуального плану дій – початок роботи

 

Якщо в результаті вжитих дій ви знайдете роботу або вирішите розпочати власну справу, ваш консультант по роботі з клієнтами завершить виконання індивідуального плану дій, і ви будете зняті з реєстрації у повітовій службі зайнятості.

Якщо в результаті виконання Індивідуального плану дій ви не приступите до роботи або не розпочнете власну справу, ваш консультант із роботи з клієнтами проаналізує причини невдачі та підготує новий Індивідуальний план дій за вашою участю.

 

Корисні посилання

 

Інфомаційно-консультативний центр служби зайнятості (тел. 19524) 

Онлайн-реєстрація у повітовій службі зайнятості 

Центральна база вакансій 

Портал державних служб зайнятості 

Європейський веб-сайт EURES(доступний українською мовою) 

 

Джерело


Evgenia Vatazhok

788 Статті Пости

Коментарі