Осінній та весняний набори у системі вищої освіти Польщі. Що робити українцям до жовтня 2022?

Коли подавати документи на вступу до вишів Польщі: спеціальні умови для українців

Система вищої освіти у Польщі відрізняється від української – старт навчання у ній відбувається двічі на рік, щоб рівномірно розподілити навантаження на університети та педагогічний склад. У Польщі є два набори – літній (з 1 жовтня) та зимовий (з 1 березня), проте цього року терміни зимового набору продовжили – через події в Україні, які змінили життя як українців, так і поляків.

 

Так, до 31 березня приймають документи:

 

– Університет безпеки, Факультет соціальних наук у Гижицьку;

– Університет безпеки, Факультет соціальних наук у Глівицях;

– Університет безпеки, Факультет соціальних наук у Ястшембі-Здруй;

– Вища школа безпеки, Факультет соціальних наук у Бартошицях;

– Університет безпеки, Факультет соціальних наук у Гданську;

– Університет безпеки, Факультет соціальних наук у Познані.

Кожен навчальний заклад самостійно формує політику прийому. Якщо вас цікавить інститут або університет, не вказаний у списку, зв’яжіться з його адміністрацією особисто та попросіть про консультацію. Додаткову інформацію ви можете знайти на офіційному освітньому порталі Республіки Польща https://studia.studentnews.pl/.

 

Що потрібно для вступу?

Для подання до польського університету необхідно зібрати пакет документів. Як правило (особливо у комерційних навчальних закладах), іспитів немає, враховується лише атестат про шкільну освіту або витяг із попереднього місця навчання (українського університету). Детально про правила подання документів ми вже готували велику статтю, рекомендуємо з нею детально ознайомитись за посиланням.

 

Спеціальні умови для українських студентів

Як ми повідомляли, спеціальну програму «Солідарність з Україною» відкрило польське Національне агентство академічних обмінів NAWA, до 31 березня буде відібрано університети, в яких українські студенти та аспіранти зі статусом біженця зможуть навчатися безкоштовно та отримувати стипендію. Також спеціальні програми є для переведення українських студентів до польських медичних навчальних закладів – ці ініціативи займаються Міністерством охорони здоров’я Польщі.

Джерпело 


Evgenia Vatazhok

788 Статті Пости

Коментарі