Державна програма «Добрий старт»: як оформити допомогу 300 злотих на дитину в Польщі?

Хто з українців може отримати допомогу у розмірі 300 злотих на дитину, куди подати заявку і коли будуть перераховані гроші?

Державна програма "Добрий старт" - це інвестиції в освіту польських дітей. Це одноразова підтримка у розмірі 300 злотих для всіх учнів, які починають навчальний рік. Сім'ї отримають підтримку незалежно від їхнього доходу.

Кому підтримка?

Допомога «Добрий старт» надається один раз на рік дітям, які розпочинають навчальний рік до закінчення:

  • 20 років;
  • 24 роки – у разі дітей з відповідним листком непрацездатності.

Довідкою, що підтверджує інвалідність дитини, є: довідка про інвалідність середнього або тяжкого ступеня або видається на підставі положень про освіту: довідка про необхідність спеціальної освіти або довідка про необхідність реабілітаційно-виховної діяльності, організованої відповідно до положень про захист психічного здоров'я.

Допомога по Доброму старті також надається учням, які досягли віку 20 або 24 років у разі дітей-інвалідів до початку навчального року у цьому календарному році.

ВАЖЛИВО!

  • «Добрий старт» надається тільки дітям, які відвідують школу: початкову, середню, класи попередньої середньої школи, які працюють у середній школі, художню школу, де проводиться обов'язкова освіта або освіта, а також центр молодіжної соціотерапії, молодіжний освітній центр , спеціальний навчально-виховний центр, освітній центр, реабілітаційно-освітній центр.
  • Також варто зазначити, що підтримка державної програми «Добрий старт» у зв'язку з початком навчального року доступна також учням середніх загальноосвітніх шкіл та шкіл для дорослих.
  • При цьому слід пам'ятати, що державна програма «Добрий старт» не поширюється на дітей, які проходять щорічну дошкільну підготовку, ні в дитячому садку, ні в т.зв. «дитячий садок» у школі. Державна програма «Добрий старт» також не поширюється на студентів.

Хто може отримати підтримку?

  • мати чи батько дитини,
  • фактичний опікун дитини, тобто особа, яка фактично здійснює догляд за дитиною та подала до суду заяву про її усиновлення,
  • законний опікун дитини - особа, на яку судом покладено піклування про дитину,
  • учень. Учень - це дорослий учень, який: не залежить від батьків, тому що батьки померли або тому що у них є аліменти.

Важливо, що якщо за рішенням суду дитина перебуває під почерговою піклуванням обох розлучених батьків, які окремо проживають або окремо проживають або в окремі строки, кожен з них може подати заяву і отримати половину суми доброї допомоги, тобто у розмірі 150 злотих.

Допомога «Добрий старт» надається також дітям, які перебувають у прийомних сім'ях, і самостійним особам, які залишають прийомні сім'ї. У цьому випадку заяву на отримання допомоги за хорошим стартом можуть подати:

  • Прийомна сім'я,
  • людина, яка керує сімейним дитячим будинком,
  • директор виховно-виховної установи,
  • директор обласного лікувально-профілактичного закладу,
  • учень, який є незалежною людиною

Заява на допомогу «Добрий старт» подається одним із батьків або обома?

У зв'язку з разовим характером допомоги заява, як правило, подається одним із батьків дитини.

З іншого боку, якщо за рішенням суду дитина перебуває під поперемінним піклуванням обох розлучених, які окремо проживають або окремо проживають батьків у порівняні та повторні терміни - кожен з них може подати заяву та отримати половину суми допомоги.

ВАЖЛИВО! У заяві необхідно вказати повну адресу школи, де навчається дитина. Якщо діти вчаться в різних школах, то потрібно оформлювати заяви з різними даними.

Куди та як подати заявку?

З 1 липня цього року. особи, які мають право на участь, можуть подавати заявки на «Добрий старт» згідно з початком навчального року 2022/2023.

Заявки на допомогу «Добрий старт» можна подавати тільки в електронному вигляді через інформаційний портал  , а виплата допомоги проводитиметься лише у безготівковій формі на банківський рахунок, зазначений у заяві.

Коли подавати заявку?

Прийом заявок на послугу хорошого старту у зв'язку з початком 2022/2023 навчального року розпочнеться 1 липня 2022 року. Заявку можна подати лише онлайн: через сайт Міністерства сім'ї та соціальної політики електронний банкінг та через портал PUE ZUS.

Вимога про подання заяви в електронному вигляді поширюється і на претендентів на допомогу «Добрий старт» для дітей, які перебувають у прийомних сім'ях. Особи, які перебувають під опікою прийомних батьків, та особи, наділені повноваженнями, подають заяви на допомогу «Добрий старт» тільки через портал ЧУП ЗУС. Заявку необхідно подати до 30 листопада

Коли буде перераховано допомогу?

Подання заяви на допомогу «Добрий старт» у липні та серпні є гарантією виплати наданої допомоги не пізніше 30 вересня. У разі подання заяв у наступні місяці (тобто вересень, жовтень чи листопад) заява буде розглянута, і допомога буде виплачена протягом 2 місяців з дати подання заяви.

Чий рахунок для виведення має бути вказаний?

Заявник може вказати будь-який рахунок, на який буде перераховано кошти. Однак слід наголосити, що у додатку «Добрий старт» можна вказати лише один номер рахунку для отримання допомоги на всіх дітей.

Що робити українським громадянам, які ще не оформили дітей до школи?

Умовою отримання допомоги на початок 2022/2023 навчального року є обов’язкова згадка ​​ про номер школи , яку дитина відвідуватиме з 1 вересня 2022 року. Це пов'язано з тим, що основною умовою надання вищезазначеної допомоги є умова навчання дитини у школі.

Тому, якщо батьки дитини не знають, в якій школі навчатиметься дитина у новому навчальному році, яка розпочнеться 1 вересня 2022 року, чи піде дитина до школи з нового навчального року взагалі, то подати заяву на  отримання «Доброго старту» неможливо. У зв'язку з цим необхідно врегулювати питання шкільної освіти пізніше 30 листопада.

 

Посилання 


Evgenia Vatazhok

788 Статті Пости

Коментарі