Як знайти та перевірити агенції з працевлаштування? Каталог надійних кадрових агенцій

Agencji pracy tymczasowej – зручний інструмент, що часто використовується. При цьому кадрові агенції Польщі нерідко стають джерелом проблем. Як цього уникнути?

Допомогти біженцям з України, які бажають працевлаштуватися, покликаний каталог перевірених агенцій праці Польщі  . Тут ви можете не тільки знайти відповідного роботодавця, ознайомившись із коментарями реальних працівників цих фірм, але й залишити відгук про тих, з ким співпрацювали раніше, щоб допомогти з вибором іншим.

Як самостійно знайти та перевірити кадрове агентство?

Оскільки польські агентства з працевлаштування, що розглядаються, є юридичними роботодавцями, то і пошук їх можливий тими ж методами, що й підбір будь-яких інших фірм, що пропонують працевлаштування.

Коротко нагадаємо способи:

  • за рекомендацією;
  • у газетах та інших друкованих ЗМІ;
  • в інтернеті.

Загалом знайти агентство проблем не складає, але й серед них можна зустріти шахраїв. Тому перед укладенням договору таку агенцію необхідно перевірити.

Як перевірити польські кадрові агенції?

Для перевірки будь-якої юридичної особи Польщі, і agencji pracy tymczasowej тут не є винятками, існує кілька способів:

  1. За номером KRS (Krajowy Rejestr Sądowy).
  2. За REGON – статистичним ідентифікатором агентства.
  3. За NIP – унікальним податковим ідентифікатором.
  4. За PESEL, якщо йдеться про приватного підприємця.

Це ідентифікатори, які присвоюються кожній фірмі в РП. Побачити їх можна у спеціальних відкритих базах, де і можна перевірити, чи є така фірма, чи не закрита, чи не має боргів, не перебуває у процесі ліквідації тощо.

Можливо, позитивна історія агенції не є 100% гарантією її надійності, але відсутність у реєстрах або неоплачені борги точно говорять про ненадійність.

Надати ці дані зобов'язаний будь-який роботодавець, і відмова дати відомості для перевірки вже має насторожити

Скільки можна працювати через агентство?

Це ще одне надзвичайно важливе питання при роботі через agencji pracy timczasowej. Нерідко можна чути однозначне: працювати через компанії з працевлаштування у Польщі можна не більше ніж 18 місяців. Це правда і неправда одночасно. Давайте розберемося.

Справді, з 2017 року запровадили обмеження на тимчасову роботу, а саме до цієї категорії та належить працевлаштування через агентство тимчасової роботи, що у 18 місяців у сумі протягом 36 місяців поспіль. На думку польської держави, так вона бореться з не дуже захищеними договорами про тимчасове працевлаштування: через 18 місяців працівник має або змінити роботодавця-користувача, або працевлаштуватися на постійну роботу.

Причому навіть зміна агентства, при продовженні виконання роботи на того ж роботодавця-користувача, не перерве цього 18-місячного допуску. Іншими словами, зміна agencji pracy tymczasowej не стане способом обійти ці обмеження.

Куди скаржитися на компанії з працевлаштування?

Проблеми, які врегулювати не вдалося, можуть вирішуватися в порядку, передбаченому для відносин працівника з роботодавцем:

  • У разі умови роботи – за допомогою Трудової інспекції.
  • У випадках цивільно-правових форм договорів – через суд.

Крім цього, законодавство вимагає від agencji pracy timczasowej спеціальної реєстрації у маршала воєводства. Відповідно, на порушення, вчинені агенцією в рамках повноважень даного чиновника, можна поскаржитися в уженд роботи. Однак існує маса нюансів, пов'язаних із даними діями, тому первинно краще проконсультуватися з юристом, який спеціалізується на трудовому праві.

Джерело


Evgenia Vatazhok

788 Статті Пости

Коментарі