Одночасне оформлення паспорта України (ID- картки) та закордонного паспорту для дитини

Що необхідно зробити, щоб отримати послугу одночасного оформлення первинної ІD-картки та закордонного паспорту для дитини: умови та перелік документів

Паспортний сервіс в Варшаві дозволяє одночасно замовити український и закордонний паспорт, в тому числі для дітей від 14 років. Які умови?


Оплата послуги здійснюється на місці за допомогою онлайн-сервісу. Для оплати необхідно мати смартфон та реквізити своєї банківської картки.


ВАЖЛИВО! Щоб оплатити послуги через он-лайн сервіс:


  1. Бажано мати картку українського банку.
    2. Якщо картка випущена іноземним банком — перевірте можливість здійснення платежів у гривні.
    3. Обов‘язково перевірити чи встановлений достатній ліміт на картці для платежів в інтернеті.

Інструкція щодо оплати онлайн

Отримання документів для громадянина України по досягненню 14-річного віку

Порядок дій:

  1. Прийти в «Паспортний сервіс»
  2. Подати потрібні документи
  3. Сплатити послугу (на місці)
  4. Сфотографуватися (на місці)
  5. Після отримання SMS, прийти і забрати свій закордонний паспорт та ID-картку

Необхідний перелік документів

  • свідоцтво про народження;
  • паспорт громадянина України одного із батьків;
  • попередні паспорти громадянина України для виїзду за кордон;
  • довідка з місця реєстрації (Форма 13) за наявності;
  • індивідуальний податковий номер фізичної особи — платника податків (ідентифікаційний номер) за наявності.

Слід звернути увагу, що в рамках цього оформлення заява для оформлення закордонного паспорта подається особою з 14 років особисто, без присутності законного представника.

Скільки коштує послуга

Закордонний паспорт до 16 років

Що необхідно зробити, щоб отримати паспорт?

  • Зібрати необхідні документи і прийти в «Паспортний сервіс»
  • Подати потрібні документи
  • Сплатити послугу (на місці)
  • Сфотографуватися (на місці)
  • Після отримання SMS, прийти і забрати закордонний паспорт дитини

Всі діти можуть фотографуватися на місці! З 12 років обов’язкова присутність дитини, як при оформленні, так і видачі документів.

Необхідний перелік документів

  • Оригінал свідоцтва про народження.
  • Якщо свідоцтво про народження було видано ЗАГС-ом України (або консульством України за кордоном), та обидва батьки на момент народження були громадянами України і це зазначено в свідоцтві - достатньо оригіналу свідоцтва про народження.
  • Якщо хоча б один з батьків не був громадянином України на момент народження дитини — довідка про отримання дитиною громадянства України. Видається ДМС за місцем реєстрації батька-громадянина України або консульством України в країні народження дитини
  • Якщо свідоцтво або документ про народження було видано іноземними уповноваженими установами за кордоном, може знадобитися легалізація та нотаріально завірений переклад на українську мову. Настійно рекомендуємо звернутися до менеджера по телефону для отримання повної консультації.
  • Якщо свідоцтво або документ про народження було видано установами в невизнаною Україною країнах та регіонах (Косово, Автономна Республіка Абхазія, Автономна область Південна Осетія, ОРДЛО, АР КРИМ в складі РФ) — може знадобитися звернення до суду для встановлення факту народження та отримання громадянства України. Настійно рекомендуємо звернутися до менеджера в телефонному режимі для отримання повної консультації
  • Паспорт громадянина України у вигляді картки (для особи, яка досягла 14-річного віку).
  • Індивідуальний податковий номер фізичної особи — платника податків (за наявності);
  • Документ, що посвідчує особу законного представника та документ, що підтверджує повноваження законного представника (крім випадків, коли законним представником є один із батьків). Заява від одного з батьків (формується на місці). Обов’язкова наявність оригіналів паспорта громадянина України. У разі якщо ПІБ матері або батька не збігаються зі свідоцтвом про народження, додатково надаються документи, що підтверджують факт зміни ПІБ (свідоцтво про шлюб, про розлучення, про зміну прізвища тощо).
  • За наявності, раніше видані закордонні паспорти або проїзні документи дитини (діючі, не діючі, оформлені на інше прізвище);
  • Документи, що підтверджують сплату адміністративного збору, або оригінал документа про звільнення від його сплати; (оплата здійснюється на місці через термінали самообслуговування);
  • Документи, які є підставою для зміни транслітерації (раніше видані документи, що посвідчують особу та підтверджують громадянство України дитини або батьків; документ, що підтверджує факт народження, зміни імені, видані компетентними органами іноземної держави та легалізованих в установленому порядку; тощо)

Скільки коштує послуга

Як оплатити послуги через онлйн-сервіс?

  1. Бажано мати картку українського банку.
  2. Обов‘язково перевірити чи достатній ліміт для платежів в інтернеті.

Важливі питання

З якого віку можна оформити паспорт громадянина України для виїзду за кордон?

Кожен громадянин України має право на отримання паспорта громадянина України для виїзду за кордон. Такий паспорт може бути оформлений з народження. Дитячий закордонний паспорт до 16 років оформлюється при подачі заяви-згоди одним із батьків або законним представником. З 16 років, оформлюється «дорослий» закордонний паспорт, в згоді чи присутністі батьків немає потреби.

З якого віку неповнолітня особа може особисто звернутися щодо видачі паспорта громадянина України для виїзду за кордон?

Неповнолітня особа, яка досягла шістнадцятирічного віку, може особисто звернутись стосовно видачі паспорта громадянина України для виїзду за кордон.

В якому випадку при оформленні паспорта громадянина України для виїзду за кордон особі, яка не досягла 16-річного віку, необхідно надавати довідку про реєстрацію її громадянином України?

Паспорт громадянина України для виїзду за кордон є документом, що підтверджує громадянство особи, на ім'я якої від оформлений. Тому, у разі оформлення вперше паспорта громадянина України для виїзду за кордон особі, яка не досягла 16-річного віку, надання заявником зазначеної довідки необхідно, якщо на момент народження особи хоча б один з її батьків не був громадянином України. Це положення застосовується для осіб, які народились після 01.03.2001 року.

Чи є необхідною особиста присутність дитини для оформлення їй паспорта громадянина України для виїзду за кордон?

При оформленні біометричного паспорта громадянина України для виїзду за кордон особі, яка не досягла 12-річного віку, на безконтактний електронний носій не вносяться відцифровані відбитки пальців рук, а тому можливим є надання батьками фотографій дитини, що відповідають встановленим вимогам, для внесення до заяви-анкети відцифрованого зображення обличчя шляхом сканування.

Чи може мій родич отримати закордонний паспорт моєї дитини?

Так, паспорт для виїзду за кордон, оформлений на ім'я особи, яка не досягла 12-річногу віку, може бути виданий особі, уповноваженій на це законним представником на підставі довіреності, засвідченої в установленому порядку.

Паспорт для виїзду за кордон, оформлений особі у віці від 12 до 16 років, може бути виданий особі, уповноваженій на це законним представником на підставі довіреності, засвідченої в установленому порядку, за умови присутності особи, на ім'я якої оформлено паспорт для виїзду за кордон.

Джерело https://warszawa.pasport.org.ua/services

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


Evgenia Vatazhok

788 Статті Пости

Коментарі