Громадськими роботами є залучення безробітних до виконання робіт, організованих повітами (за винятком робіт, організованих у бюро з працевлаштування), комунами, громадськими організаціями, що статутно займаються питаннями: охорони навколишнього середовища, культури, освіти, фізичної культури та туризму, охорона здоров'я, безробіття та соціальна допомогу, а також підприємства водопостачання та їх об'єднання, якщо ці роботи фінансуються або співфінансуються органами місцевого самоврядування, державним бюджетом, цільовими фондами, неурядовими організаціями, підприємствами водопостачання та їх об'єднаннями.
Хто може бути скерований на громадські роботи?
Усі зареєстровані безробітні можуть бути спрямовані на громадські роботи.
Скільки часу можуть тривати громадські роботи?
Ваша зайнятість на громадських роботах може тривати до 6 чи 12 місяців.
Що потрібно зробити, щоб звернутись?
Вам слід повідомити компетентне бюро з працевлаштування повіту та запитати про можливість направлення на громадські роботи. Отримання напряму залежить від того, чи є у повітової служби зайнятості фінансові ресурси для цієї мети, а також від вашого індивідуального плану дій.Чому варто використати напрямок на громадські роботи?
При виконанні громадських робіт ви будете працевлаштовані на підставі трудового договору і матимете численні права (наприклад, право на відпустку). Крім того, ви отримаєте новий досвід роботи, що підвищить ваші шанси на ринку праці. Ви також будете отримувати заробітну плату, яка не може бути меншою за мінімальну заробітну плату за вашу роботу, якщо ви працюєте повний робочий день
Корисна інформація
Повітова служба зайнятості може відшкодувати (у заздалегідь узгодженому розмірі) витрати, понесені організатором громадських робіт у зв'язку з працевлаштуванням зазначених безробітних.