Як написати резюме при оформленні на роботу в Польщі, якщо у вас немає досвіду?

Щоб отримати вакансію, найчастіше потрібно написати резюме, що підтвердить сильні сторони працівника. Що робити в випадку, коли немає досвіду роботи?

Як правило, резюме проходить кілька етапів перевірки перш ніж вас запросили на особисту зустріч з роботодавцем. Спочатку, серед сотень резюме, ваше опиниться у HR, потім його подивиться інтерв'юер (найчастіше — колега або начальник відділу) і так далі. Щоб успішно пройти цей відбір і при цьому не загубитися серед маси інших кандидатів, потрібно щоб ваше резюме мало правильну структуру та виглядало професійно.

Для початку треба відкинути стереотипи, що за відсутності досвіду отримати роботу в Польщі неможливо. Навіть якщо ви тільки закінчили навчання, або працювали в іншій сфері діяльності, це можна використати для написання резюме.

Структура резюме фахівця має такий вигляд:

  • ПІБ, контактна інформація (зокрема, посилання на соцмережі).
  • Освіта.
  • Досвід роботи.
  • Професійні навички та вміння.
  • Особисті якості.

Що написати в графі «досвід»?

  • Практика – ваша університетська практика, якщо шукаєте роботу за спеціальністю, ідеально підходить для досвіду роботи. Обов’язково вкажіть, які ви при цьому виконували обов’язки, що можна зарахувати, як досвід роботи.
  • Стажування після закінчення профільних курсів. Вкажіть, де ви проходили практику, в якій галузі, та чому навчилися.
  • Волонтерство чи університетські проєкти. Навіть якщо діяльність не пов’язана к новою вакансією, ви покажете себе, як активну людину, яка не звикла сидіти без діла.

Також розкажіть, які навички здобули на навчанні та як їх застосовували у практиці. Не зайвим буде пройти і тест  на цифрову грамотність. Після складання тесту ви отримаєте сертифікат, що підтверджує ваші знання та навички та своє володіння комп’ютером.

Якщо досвід не може стати головною перевагою у резюме, потрібно зробити акцент на професійних навичках та особистих якостях.

Особисті переваги

Блок резюме "Про себе" - це кілька речень, в яких ви даєте собі професійну характеристику: хто ви, що з себе представляєте як спеціаліст. Саме ця інформація про вас в першу чергу повинна зацікавити рекрутера. Формулюйте речення коротко і осмислено і сфокусуйтеся на тому, що ви можете зробити для роботодавця, а не на тому, що роботодавець може зробити для вас.

Уважно прочитайте вимоги роботодавця до вакансії. Зіставте їх зі своїми знаннями та коротко перерахуйте їх, починаючи з тих навичок, якими володієте краще за все.

Як зрозуміти, які навички потрібні для роботи, якщо ви початківець?

 Перш за все, передивіться десяток вакансій і виділіть навички, які згадуються всюди. Далі подивіться резюме досвідчених професіоналів. Це все дасть вам розуміння того, що треба писати в резюме,які навички варто опанувати і про що вас можуть запитати на співбесіді. Головне не спокушайтеся писати загальні фрази-кліше, які вже бісять рекрутерів: "спрямований на результат", "постійно навчаюся", "впевнений користувач ПК". 

Часто роботодавцю важливо знати, що людина без досвіду буде швидко навчатися, тому ваша задача – підтвердити це в резюме. Наприклад, вказати про знання іноземної мови та рівень володіння нею. Серед особистих рис не забудьте написати такі, як комунікабельність, пунктуальність, підтримання дедлайнів, вміння працювати в команді. Це може стати плюсом, якщо роботодавець пропонує кілька вакансій та доможе отримати роботу за іншою спеціальністю.

Джерело https://t.me/itsyoursuperpower/581 


Evgenia Vatazhok

788 Статті Пости

Коментарі