Федеральний кабінет міністрів Німеччини дав зелене світло безподаткової премії. Інфляційна премія до 3000 євро, яку може отримати кожен працівник, допоможе впоратися із кризою.
Сьогодні багато жителів Німеччини продовжують стикатися з величезними витратами. Немає жодного продукту, на який би не вплинула енергетична криза. Це також відбивається на поточному рівні інфляції. Щоб полегшити становище споживачів, федеральний уряд вжив низку заходів, серед яких – премія 3000 євро.
Це одноразова виплата роботодавців працівникам, яка не обкладається податком та внесками соціального страхування. Для порівняння, нинішня фіксована плата за електроенергію становить лише 300 євро та оподатковується додатковим податком, що означає, що іноді лише половина цієї суми справді потрапляє на рахунок.
Премія 3000 євро: кому належить
Одноразова допомога на електроенергію у розмірі 300 євро вже виплачується з вересня. А студенти та пенсіонери зможуть скористатися ним із грудня. Такі види допомоги, як допомога на опалення для певних громадян, є заходами допомоги, які виплачуються не всім, а надаються лише певним групам людей. Компенсація інфляції у розмірі до 3000 євро не входить до їх числа. Усі працівники можуть одержати ці гроші.
Бонус у розмірі 3000 євро добровільний, тобто роботодавець не зобов'язаний його виплачувати. Під час обговорення бонусу президент асоціації роботодавців Райнер Дульгер уже наголосив, що не всі компанії зможуть дозволити собі одноразову виплату. Проте варто поговорити з роботодавцем, щоб отримати додаткові гроші.
Інфляційна виплата: нюанси
Федеральний уряд заявляє, що цей бонус може бути виплачено кількома частинами. Крім того, 3000 євро – це максимальна сума. Можливі менші суми. Якщо компанії вирішать заплатити гроші, вони мають зважити на кілька важливих моментів.
Нюанси безподаткового бонусу:
Хоча компенсація за інфляцію не оподатковується та соціальним страхуванням, дотримання деяких формальностей необхідне.
- Компенсація інфляції обмежена до 31 грудня 2024 року. Премія може бути виплачена вся одразу чи кількома частинами разом із зарплатою.
- Надбавка у будь-якому випадку має виплачуватись на додаток до зарплати.
- Роботодавець повинен чітко зазначити, що премія дійсно надається як компенсація за інфляцію.
Тому додаткові гроші не включаються до розрахунку брутто-нетто у відомості заробітної плати.
Інфляційний бонус: погані новини
отримання премії у розмірі 3 000 євро – це не право працівника. Роботодавці добровільно вирішують, чи їм платити інфляційну виплату і в якому розмірі.
Політики лише задають курс і сподіваються, що спеціальну виплату буде запроваджено у Німеччині повсюдно. Поки що немає жодних обмежень на форму трудових відносин — таким чином премія можлива і для тих, хто працює неповний робочий день або працює за сумісництвом.
Однак, ґрунтуючись на досвіді ковід-бонусу, можна припустити, що від додаткової виплати виграють переважно працівники з колективним договором.
Нагадаємо, що премія, у зв'язку з коронавірусом, була обмежена максимальною сумою в 1 500 євро. Однак на практиці далеко не всі роботодавці виплачували премію або виплачували її у незначному розмірі.