Як підтвердити український диплом у Польщі?

Кому потрібно нострифікувати український документ про освіту? Як довго триває ця процедура та скільки коштує? Чи можна це зробити безплатно?

Кому потрібно підтверджувати диплом

Прирівняти український диплом до польського ви маєте тільки тоді, коли ваша професія належить до категорії регульованих. Також потім ви маєте подати заявку на отримання професійного ліцензування. 

Як правило, ця вимога стосується працівників сфери охорони здоров’я, освіти та будівництва. У переліку можна знайти також адвокатів, детективів, інструкторів з водіння авто, таксистів, присяжних перекладачів і навіть… класифікаторів грибів. Перевірити, чи потрібно вам підтверджувати диплом, можна за посиланням . 

Хто визнає документи про освіту

Визнанням українських дипломів займаються уповноважені вищі навчальні заклади, які готують таких фахівців. Перелік закладів можна знайти тут .

У вишах перевіряють, які знання здобув заявник та які вміння має. Останнє – коли йдеться про професії, які вимагають мануальних навичок (наприклад, асистент стоматолога). Після цього у ВНЗ визнають або не визнають диплом, отриманий в Україні, еквівалентом польського.

Нострифікація може тривати до 90 днів, але це без урахування часу, який ви витратите на можливий переклад документів, а також іспити чи стажування. Тож будьте готові, що на “перепустку” на польський ринок праці доведеться чекати довше трьох місяців.

Які документи потрібно подати до ВНЗ

  • Диплом про закінчення вищого навчального закладу в Україні;
  • додаток до диплома, де є перелік дисциплін, кількість годин навчання по кожній з них та оцінки. Також потрібна інформація про проходження практик і написання дипломної роботи;
  • документ, який був підставою для вступу на обрану навчальну програму. Наприклад, якщо ви легалізуєте диплом магістра — диплом про здобуття освітнього ступеня бакалавра.

До всіх документів потрібні копії. Зверніть увагу, що виш може вимагати перекладу цих документів на польську мову, зробленого та засвідченого присяжним польським перекладачем або зробленого іноземним присяжним перекладачем, але засвідченого консулом Республіки Польща. 

ВНЗ не має просити інших документів, окрім вищеперелічених. Наприклад, від вас не вимагатимуть перекладеної на польську мову цілої магістерської роботи.

Якщо вищий навчальний заклад визнає заявку неповною, то у вас буде щонайменше 14 днів, аби дозбирати необхідні документи. Не встигнете — заявку відхилять.

Скільки коштує легалізувати диплом у Польщі

Процедура визнання українського диплома в Польщі є платною. Вартість нострифікації в різних університетах різниться, проте не може перевищувати ліміту в 3205 злотих.

Рішення про визнання або невизнання диплома надається в письмовій формі та містить пояснення, чому воно є саме таким.

Якщо диплом визнають, то вам видадуть свідоцтво, в якому буде зазначено, що ваш український диплом є рівнозначний конкретному польському документу про освіту. Крім того, вам нададуть польське професійне звання: licencjat, inżynier, magister або lekarz. Якщо ж рішення виявиться негативним, то ви маєте право його оскаржити.

Як пройти процедуру визнання диплома безплатно

Для цього потрібно подати заявку на фінансування в Службу зайнятості. Зробити це можна за цим посиланням  , заповнивши форму польською, англійською або українською мовою.

Максимальна сума компенсації, на яку може розраховувати заявник — 3205 злотих, тобто стільки, скільки максимально може коштувати сама процедура легалізації документа про освіту.

Як розповіли UAinKrakow.pl у Воєводському центрі зайнятості в Кракові, подавати таку заявку можуть всі громадяни України.

“Жителі Кракова можуть звертатися в Міський центр зайнятості, розташований за адресою ul. Wąwozowa 34, а люди, які проживають у краківському повіті — у Службу зайнятості Краківського повіту в Шицах за адресою ul. Wesoła 48”, — уточнюють у центрі зайнятості.

Заявку можна подати як у паперовій, так і в електронній формі, з використанням електронного підпису або підпису, підтвердженого Довіреним профілем ePUAP.

Що зазначити в заявці

  • Ім’я та прізвище;
  • номер PESEL;
  • номер документа, який посвідчує особу (наприклад, закордонного паспорта);
  • вартість процедури нострифікації;
  • державу, яка видала диплом, що потребує визнання (у нашому випадку це Україна);
  • обґрунтування потреби фінансування процедури нострифікації диплома.

Вас можуть змусити повернути кошти, якщо:

  • процедура визнання документа про освіту була перервана з вашої вини;
  • ви не повідомили повітову службу зайнятості про результат й не надали документу, який має видати університет.

Зверніть увагу: процедура нострифікації диплома — це не те саме, що апостиль. Апостиль — це підтвердження того, що документ видала уповноважена, компетентна установа, а печатки та підписи посадових осіб з іншої країни є автентичними. Завдяки апостилю ви можете використати іноземний офіційний документ у Польщі, наприклад, диплом магістра, щоб продовжити навчання в польському університеті. Апостилі на українських документах проставляє Міністерство юстиції України.

Джерело 


Evgenia Vatazhok

788 Статті Пости

Коментарі