Робота для людей старше 50 років та безробітних із групи ризику: де шукати у Польщі?

Що таке практика interwencyjne? Хто перебуває в особливому становищі на ринку праці та може скористатися інтервенційними роботами? Подробиці

Інтервенційні роботи (польськ., prace interwencyjne) – це один із способів працевлаштування безробітних у Польщі, призначений для осіб, які перебувають в особливому становищі на ринку праці. Суть методу полягає в тому, що повітовий уженд праці (PUP) укладає договір з роботодавцем, який приймає на роботу безробітних, та компенсує йому витрати, понесені на оплату праці.

Які безробітні можуть влаштуватися на інтервенційні роботи?

Prace interwencyjne адресована не всім безробітним, а обраній групі – тим, хто наражається на ризик соціальної ізоляції, хто має найменші шанси знайти роботу. Цю групу називають безробітними, які у особливому становищі ринку праці.

До таких безробітних належать особи:

  • які виховують дитину поодинці;
  • довгостроково безробітні;
  • матері, які після пологів не змогли знайти роботу;
  • молодше 30 та старше 50 років;
  • які не мають професійної чи середньої освіти, досвіду чи кваліфікації;
  • ті, хто відбув покарання в місцях позбавлення волі;
  • з обмеженими можливостями (інваліди) та особи, які доглядають їх
  • інші особи, які отримують соціальну допомогу.
  • Окрім іншого, безробітні, які розпочали виконання такої роботи, мають змогу набути ряд цінних навичок, які допоможуть у подальшому постійному працевлаштуванні. Немаловажним вважається і соціальний фактор – у людей з'являється можливість проводити час з іншими співробітниками, завдяки чому вони знаходять впевненість у собі та краще справляються у побуті.

Який роботодавець може брати участь у програмі?

На відміну від публічних робіт, підписати договір із PUP для найму безробітних на інтервенційні роботи може будь-який роботодавець. Таким чином, на практиці не має значення, чи роботодавець керує компанією, яка наймає робітників або офісних співробітників. Обсяг необхідної допомоги визначає консультант з питань кар'єри та зацікавлена ​​особа.

У чому вигода роботодавця брати участь у роботі interwencyjne?

Зацікавлений роботодавець, який вирішив співпрацювати з бюро з працевлаштування, може отримати вигоду з організації інтервенційних робіт. Триває такі роботи можуть 6, 12, 18 та 24 місяці, а в окремих випадках – до 4 років. Рішення залежить від PUP та кількості безробітних у конкретній місцевості.

Роботодавець може компенсувати:

  • На строк до 6 місяців для працевлаштування спрямованих безробітних: сума відшкодування не може перевищувати суми, що обчислюється як добуток кількості працівників на місяць, переведених на повний робочий день, та розміру допомоги з безробіття (діючого на останній день працевлаштування кожного розрахункового місяця) та соціальних внесків . При цьому сума відшкодування не може перевищувати половини мінімальної заробітної плати та внесків на соціальне страхування із заробітної плати, що відшкодовується, на кожного безробітного.
  • На строк до 6 місяців для спрямованих безробітних осіб, які здійснюють догляд за інвалідом, зайнятих не менше ніж на півставки: відшкодування не може перевищувати суму, що визначається як добуток кількості працівників на місяць, переведених на повний робочий день, та суми половини мінімального розміру оплати праці .• На строк до 12 місяців, за умови, що відшкодування покриває витрати, понесені за кожен другий місяць працевлаштування: сума відшкодування не може перевищувати мінімальної заробітної плати та внесків на соціальне забезпечення з відшкодованої заробітної плати на кожного безробітного.
  • На строк до 12 місяців при повній зайнятості зазначеного безробітного: у розмірі, що не перевищує розмір допомоги (що діє на останній день кожного місяця) та соціальних відрахувань на відшкодовану винагороду.
  • На строк до 18 місяців при повній зайнятості: у розмірі, що не перевищує мінімального розміру оплати праці та соціальних відрахувань на цю оплату праці, якщо до відшкодування включено витрати, зроблені за кожен другий місяць.
  • На строк до 24 місяців для працевлаштування направленого безробітного віком від 50 років, а також на строк до 4 років, якщо повернення покриває витрати, понесені за кожен другий місяць працевлаштування: розмір відшкодування за направлення цієї групи осіб на інтервенційні роботи не може перевищувати половини мінімального розміру оплати праці та відрахувань на соціальне страхування з винагороди, що повертається, якщо залучені особи не відповідають умовам, необхідним для набуття права на попередню пенсійну допомогу, і 80% — якщо вони вже відповідають необхідним умовам для придбання вищезгаданої передпенсійної допомоги.

Скільки заробляють безробітні на інтервенційних роботах?

З роботодавцем безробітний підписує умову про працю, і, отже, дохід на інтервенційних роботах не може бути нижчим за встановлений законом мінімум.

Точний розмір винагороди працівника залежить від пропозиції. Роботодавець ні дотримуватися мінімальних ставок і може сам запропонувати розмір зарплати, зокрема з різними надбавками, преміями, комісійними тощо. У багатьох ситуаціях через те, що відшкодовується частина витрат, роботодавці надають співробітникам на інтервенційних роботах більш високу заробітну плату, ніж національний мінімум.

Крім цього, досвід, здобутий на інтервенційних роботах, допоможе безробітному у подальшому працевлаштуванні.

Як безробітному взяти участь у програмі?

Тут усе дуже просто. І умови таких робіт, і кількість учасників визначає PUP. Інспектор, у межах персональної справи кожного з безробітних, має розглянути всі наявні повноваження і запропонувати зареєстрованому біржі праці особі найкращий варіант.

Тобто вженд праці сам запропонує безробітному інтервенційні роботи, якщо вони можливі. Звичайно, ніхто не забороняє й самому безробітному поцікавитися у співробітника перспективними перспективами.

Чи зараховується інтервенційна робота у разі виходу на пенсію?

Prace interwencyjne включається і до стажу для пенсії та поповнює пенсійний рахунок, оскільки при розрахунку зарплати виплачуються пенсійні відрахування, що підтверджується інтервенційним трудовим договором, укладеним між безробітним та роботодавцем.

Джерело 


Evgenia Vatazhok

788 Статті Пости

Коментарі