Карта побиту по роботі. Яка зарплата має бути?

Що потрібно знати про тимчасову карту побиту та хто з українців, які мають PESEL ukr, може її отримати? Яка потрібна зарплата?

Подання документів на карту побуту по роботі

По-перше, на карти побиту на підставі роботи з 1 квітня 2023 року можуть подаватися біженці, які мають статус тимчасового захисту в Польщі (PESEL ukr)

По-друге, 24.08.2023 року у Польщі скасовують продовження документів у зв'язку з коронавірусом. У тому числі всі ті, хто перебуває в Польщі за подовженими картами побуту, повинні будуть подати документи на карту побуту або виїжджати з Польщі.

Карта побиту по роботі та зарплата

З 2022 року у Польщі змінилися правила видачі картки побуту на підставі роботи. Встановлена ​​проста норма - зарплата не може бути нижчою за мінімальну.

Однак це стосується лише самого заявника. Якщо за його карткою претендуватимуть на свої види на проживання члени сім'ї, то для них вищезгадані мінімуми залишаються обов'язковими — у розрахунках буде враховано по 600 злотих (нетто) на кожного члена сім'ї, включаючи заявника.

Якщо на карту побиту подається одна людина, сам заявник, то зарплата її не повинна бути нижчою за мінімальну. Нагадаємо, що у січні 2023 року мінімальна ставка становить 3490 злотих брутто, а в липні – 3600 злотих брутто.

На що важливо звернути увагу: якщо навіть ви працюєте на півставки, то зарплата ваша також повинна бути не нижчою за мінімальну.

Вимоги до рівня доходу - це не всі вимоги, які мають бути виконані під час подання документів на картку побуту.

Якщо зарплата не відповідає вимогам для видачі картки побиту?

  • Якщо ви подається на загальних підставах як іноземець і не є біженцем з України, то рішення щодо видачі вам ВНЖ буде негативним, то ваш дохід не відповідає вимогам.
  • Якщо ви перебуваєте в Польщі під тимчасовим захистом (PESEL ukr) і подається на карту побуту по роботі, то: Спецзакон про допомогу громадянам України передбачає також деякі послаблення у вимогах. Якщо не будуть виконуватися якісь вимоги на карту, у тому числі рівень вашого доходу не збігатиметься з необхідним, то в обід не видаватимуть відмову в карті побуту, як раніше, а видаватимуть її просто терміном на 1 рік. Цей рік вважається з дня видачі децизії.

Необхідні документи для подачі в уженд на карту побиту

Увага, на даний момент немає роз'яснень від пожертвування, як буде проходити подання документів на карту побуту для біженців.

Наводимо загальний список необхідних документів:

  • Заяву (внесок) заповнюєте ви самі.
  • Додаток №1 до заяви (Zalqcznik do wniosku) Заповнює роботодавець.
  • Фото за встановленими правилами. Як правило, потрібно 4 штуки.
  • Закордонний паспорт Потрібна копія всіх сторінок з відмітками. При особистому відвідуванні надається оригінал та копія, при зверненні поштою – завірена копія.
  • Документ, що дозволяє працювати Діюче освячення, озволення, карта побуту.За відсутності необхідності мати дозвіл - документ, який підтверджує цей статус (громадянам України не потрібний).
  • Свідоцтво роботи (Swiadectwo ргасу) Якщо було попереднє місце роботи за трудовим договором, треба надати цей документ, що підтверджує її параметри.
  • Достатність доходу, договір із роботодавцем
  • Доказом в обох випадках може бути податкова декларація, довідка із ZUS про здійснені виплати. Однак іноді достатньо і чинного трудового договору.
  • Страховка. Може бути використана довідка із ZUS, причому у ряді випадків уженд сам запросить у ЗУС необхідні відомості.
  • Оплата гербового збору 440 злотих. Реквізити оплати уточнюються в одруженні за місцем проживання.

ВАЖЛИВО: Подавати документи на карту побуту можна не тільки якщо ви працюєте за трудовим договором (умова про працю), але й якщо ви працюєте за умовою злечення.

Джерело: 


Evgenia Vatazhok

788 Статті Пости

Коментарі