Не лише за проїзд без квитка: 5 причин, за які можуть оштрафувати у потязі в Польщі

Більшість пасажирів потягів під час проїзду дбають лише про наявність Однак отримати штраф у потязі в Польщі можна й за інші порушення.

Що може призвести до штрафу? 


Найбільш очевидний пункт - відсутність проїзного документа.

Мати проїзний документ - основний обов’язок пасажира, який підтверджує угоду між перевізником і одержувачем послуги. Придбати квитки можна на вокзалах, білетоматах, у кондуктора, на сайтах перевізників чи спеціальних мобільних додатках. Але зверніть увагу, якщо ви подорожуєте потягом Pendolino, то там немає можливості купити квиток під час подорожі. За безбілетний проїзд з вас стягнуть і суму, еквівалентну вартості квитка, і суму штрафу. 

Розмір штрафу за безквитковий проїзд становить 750 злотих. Якщо ви придбали пільговий квиток (зі знижкою), але не маєте при собі документа на підтвердження права на пільгу, то штраф складе 600 злотих. 

Найкраще оплатити штраф відразу - тоді розмір штрафу може бути меншим. Якщо ж відкласти оплату у довгий ящик, з часом можуть бути неприємності - стягнення боргу в судовому порядку та блокування коштів на банківських рахунках боржника. 

Недотримання правил перевезення багажу та тварин. 

Ці правила прописані індивідуально на сайтах перевізників, тож радимо ознайомитися з ними перед поїздкою з тваринами чи нестандартним багажем. Штраф за вказані види порушень складає 300 злотих. 

 Порушення громадського порядку. 

У правилах пересування потягом вказано, що пасажир повинен  поводитися максимально ввічливо та коректно поводитися у стосунку до інших пасажирів, не галасувати, не починати суперечок чи конфліктних ситуацій. Особливо це стосується поїздок у так званих “вагонах тиші” (wagon ciszy). Це спеціально марковані вагони, в яких:

- не можна розмовляти по телефону, 
- не можна розмовляти з іншими пасажирами (у виняткових ситуаціях можна звернутися до іншої людини пошепки), 
- можна слухати музику тільки в навушниках і тихо, 
- потрібно вимикати звуки в електронних пристроях. 

Про те, що під час подорожі не можна курити і вживати алкоголь чи наркотики, й нагадувати не варто. Крім того, категорично заборонено порушувати тілесну недоторканість іншої людини. За посягання на тілесну недоторканність іншої особи, ексгібіціонізм або сексуальні домагання можна отримати штраф, обмеження або позбавлення волі.

Крадіжка.

Очевидно, за власним майном потрібно стежити, однак якщо вам потрібно вийти, скажімо, до туалету чи знайти кондуктора, краще попросити попутників кілька хвилин приглянути за вашими речами. Якщо ж самі попутники виявилися нечесними і ви виявили пропажу своїх речей, слід негайно звернутися до кондуктора, який викличе поліцію до найближчої станції. 

Варто пам’ятати також про те, що не слід у потягу брати чужі речі, незалежно від того, знаходиться їхній потенційний власник поблизу чи ні. Навіть факт того, що ви взали чужу річ до рук, може трактуватися як крадіжка, особливо якщо це зафіксують камери моніторингу. Якщо ви виявили залишені речі, то найкраще буде покликати кондуктора і показати знахідку. 

За привласнення чужого майна в залежності від ситуації можна отримати від 3 місяців до 5 років позбавлення волі з можливістю умовного відбування покарання. 

Зупинка поїзда, застосування екстреного гальмування, зміна маршруту поїзда.

Застосування екстреного гальмування має бути (неабияк) обґрунтованим – інакше людина, яка вирішила це зробити, може потрапити в халепу. Щонайменше ви зобов’язані надати пояснення свого вчинку - основним мотивом до зривання стоп-крану є пряма загроза здоров’ю чи життю людини. Це може бути масова бійка, пожежа, задимлення, критичний стан здоров’я когось із пасажирів тощо. Якщо в таких ситуаціях ви не знайшли кондуктора, а на прямий зв’язок з керівником потяга не вдається вийти (біля стоп-крану, зазвичай, є кнопка для цього), то за зупинку потяга вам нічого не буде. Потрібно лише знати, що потяг не можна зупиняти в тунелях або на мостах. 

Якщо ви зупинили потяг без серйозної причини - через жарт, необхідність вийти на станції, де потяг не зупиняється, з метою уникнення штрафу за безквитковий проїзд чи порушення громадського порядку, - вам загрожуватиме штраф у 2550 злотих.

Джерело 


Evgenia Vatazhok

788 Статті Пости

Коментарі