Нагадаємо, що електронний документ Diia.pl у додатку mObywatel призначений для того, щоб українці, які мають тимчасовий захист на території Польщі, могли без проблем ідентифікувати себе там, де необхідно підтвердити особу. Наприклад, у державних установах, при перетині кордону тощо. На даний момент завантаження документа доступне лише для осіб віком від 13 років. Внесення поправок до закону про іноземців дозволяє вносити дані дітей різного віку.
Що таке mObywatel
mObywatel - це мобільний додаток, аналог українського додатку "Дія", за допомогою якого можна створити цифрові документи, що підтверджують особу людини.
Тепер програма доступна і для українців. У ньому можна згенерувати документ Diia.pl.
Де взяти довірений профіль?
Довірений провіль або профіль зауфани можна отримати за умови надання статусу PESEL UKR. Тобто. в уженді, де ви отримуєте PESEL UKR можна відразу ж запросити і профіль зауфани.
Diia.pl дозволяє підтвердити найважливіші дані, такі як: ім'я та прізвище, присвоєний номер PESEL, дата та місце народження, громадянство. Для зручності використання програма також представляє фотографію, яку людина надавала при оформленні PESEL.
Його можна підтягнути у додатку з 23 липня 2022 року. За наявності Diia.pl біженцям з України можна їздити країнами Шенгенської зони за правилами безвізу - протягом 90 днів протягом кожного 180-денного періоду.
Щоб активувати mObywatel, потрібно отримати довірений профіль (Profil Zaufany). Під час активації потрібно буде ввести свій логін та пароль, який використовується під час активації довіреного профілю.
Хто може використовувати програму Diia.pl?
Користуватися модулем Diia.pl можуть громадяни України, які перетнули польсько-український кордон після 24 лютого 2022 року, отримали номер PESEL UKR та створили довірений профіль (Profil zaufany).
Що можна робити за допомогою Diia.pl?
Функціонал Diia.pl постійно розширюється. На сьогоднішній день громадяни України, які перебувають у Польщі зі статусом тимчасового захисту, можуть скористатися додатком для того, щоб:
- підтвердити свою особистість;
- реалізувати електронний рецепт;
- отримати сертифікат СОУ1Е;
- перетинати зовнішній кордон ЄС.
Для використання функцій електронного рецепту та COVID-сертифіката необхідно мати програму mObywatel версії 2.4.6 та вище для смартфонів з операційною системою iOS або від 3.1.6 для пристроїв Android.
Коли можна вносити дані дітей в застосунок mObywatel?
Незважаючи на те, що поправки підписані, вносити дані дітей до 13 років у додаток mobywatelnoKa поки що не можна, оскільки немає технічної можливості. Українці зможуть скористатися цим спрощенням (внесення даних дітей до додатку mObywatel) лише тоді, коли Міністерство цифровізації опублікує в Офіційному журналі Республіки Польща «Monitor Polski» повідомлення із зазначенням дати впровадження технічних рішень, що дозволяють застосовувати дане положення. Рішення має бути винесеним найближчим часом.