В які країни можна буде їздити з проїзним за 49 євро?

У Німеччині почав діяти єдиний проїзний на всі види транспорту за 49 євро. Із Deutschlandticket можна місяць подорожувати країною і не тільки

Як діє Deutschlandticket за 49 євро у Німеччині

Єдиний місячний проїзний для поїздок громадським транспортом на всій території Німеччини – Deutschlandticket за 49 євро – почав діяти з 1 травня. У перші ж дні на сайті bahn.de відзначають збої в роботі через великий попит на придбання проїзного.

Скористатися квитком можна лише в локальному і регіональному транспорті: міських автобусах, трамваях, метро, приміських поїздах. За проїзд у швидкісних поїздах чи автобусах далекого прямування треба платити окремо. Дія квитка за 49 євро на них не поширюється.

Виняток зробили лише для сполучення в Баден-Вюртемберзі. Власники Deutschlandticket можуть скористатися послугами швидкісних поїздів на відрізку між Штутгартом і Зінгеном, бо вони є єдиною можливістю для пасажирів дістатися з одного міста в інше.

За проїзд у вагонах першого класу та за провезення велосипеда треба доплачувати.

Куди можна доїхати із проїзним за 49 євро

З "Німецьким квитком" подорож триватиме довше, ніж швидкісними поїздами чи автобусами. Можна об'їхати всю Німеччину, але триватиме такий шлях без швидкісних поїздів і автобусів значно більше часу. Наприклад, поїздка з селища Ліст на острові Зюльт у Північному морі до найпівденнішого села Оберстдорф у горах Баварії займе майже добу, а їхати доведеться різним транспортом із 10 пересадками.

Із Гамбурга до Мюнхена дорога займе 11-12 годин, з Берліна до Кельна – 9.

Між тим, є декілька міжнародних напрямків, на які поширюється дія квитка за 49 євро

Це міста, які знаходяться поблизу кордону з Німеччиною:

 

  • Зальцбург і Куфштейн в Австрії;
  • Базель і Шаффхаузен у Швейцарії;
  • Свіноуйсьце (Swinemünde/Usedom) в Польщі і Венло в Нідерландах.

Також доступні такі прикордонні маршрути у місцевих поїздах:

  • Данія: Зюдерлюгдум – Тендер;
  • Франція: Берг (Пфальц) - Лаутербур та Швейгофен – Віссембург;
  • Австрія: Пфронтен-Штейнах – Вільс – Ройтте (Тіроль) – Ервальд – Грізен;
  • Польща: Герліц – Згожелець та Хіршфельде – Кшевіна Згорцелецька – Хагенвердер;
  • Чехія: Циттау - Градек-над-Нісоу, Беренштейн – Вейпрті та Зайфеннерсдорф – Варнсдорф – Циттау.

При цьому квиток за 49 євро не діє у приміських поїздах на деяких стикувальних рейсах.  Компанія уточнила, що проїзний недійсний на таких лініях як RE 52432 з Бремена, оскільки ці лінії обслуговуються DB Fernverkehr.

Поїзди далекого прямування DB курсують кількома маршрутами, хоч і допущені до проїзду за квитками на місцевий транспорт. Однак, згідно з правилами тарифу, ці поїзди не вважаються місцевими чи регіональними поїздами. Тому квиток Deutschlandticket за 49 євро недійсний на цих лініях.

Джерело


Evgenia Vatazhok

788 Статті Пости

Коментарі