Де громадяни України в Польщі можуть отримати первинну допомогу

Алгоритм дій від Посольства України, який допоможе тим, що вперше їде до Польщі, знайти тимчасове житло або отримати іншу необхідну допомогу.

Шукачам притулку радять ознайомитися з інформацією, розміщеною на офіційній сторінці Посольства України в Республіці Польща у  розділі «Центр допомоги громадянам України» та на електронній сторінці, створеній Урядом Республіки Польща.

Зателефонувати на гарячі лінії допомоги тимчасово переміщеним особам Управління у справах іноземців Республіки Польща за номером: +48 47 721 75 75, до Фонду справедливості Республіки Польща, яким керує Міністерство юстиції, на номер: +48 222 309 900 або на гарячу лінію Управління Верховного комісара ООН у справах біженців: 800 012 948.

Звернутися до найближчого Центру соціального захисту Республіки Польща (Ośrodek pomocy społecznej), Центру допомоги сім’ї Республіки Польща (Centrum Pomocy Rodzinie), Повітового староства Республіки Польща (Starostwo Powiatowe).

Звернутися до представництв міжнародних організацій, громадських організацій, фондів, культурних, інтеграційних центрів. Наприклад, до Центру допомоги мігрантам (Caritas Polska), Блакитної точки (ЮНІСЕФ, УВКБ ООН), Фундації Польський форум міграційний (PFM), Fundacja Leny Grochowskiej, Фундації Український дім, Fundacja Ocalenie тощо.

Оскільки з 1 травня 2023 року тимчасово переміщені особи, які перебувають у Республіці Польща 180 днів, повинні покривати 75% витрат на проживання (сума становить не більше 60 злотих на особу на день) пропонуємо знаходити можливості дешевої аренди житла. 

Водночас, обов’язок сплачувати за проживання в Центрах для тимчасово переміщених осіб не поширюватиметься на інвалідів, дітей, осіб пенсійного віку, вагітних жінок, осіб, які мають дітей віком до одного року, опікунів (не менше трьох дітей), а також осіб, які перебувають у складному матеріальному становищі. Кожна ситуація розглядається окремо.

Допомогу можна отримати в 20 польських містах

 

Повний перелік осередків та пунктів допомоги доступний на сайті

 

Джерело

 

 

 

 


Evgenia Vatazhok

788 Статті Пости

Коментарі