Що таке Еразмус+ і як потрапити до цієї програми?

У Erasmus з'являться спеціальні пропозиції для українських громадян. Участь у програмах без «відправляючої сторони»,літні інтеграційні заходи для школярів ?

Як працює Еразмус у звичайних умовах?

Домовленості щодо обміну відбуваються безпосередньо на рівні навчальних закладів, які узгоджують програми, списки учасників, графік. Все навчання, стажування, викладання можуть займати від 3-х місяців до 2-х років. Студенти (за звичайних умов) беруть участь у програмі на конкурсній основі. Основні умови такі:

  • Навчання в домашньому виші – не менше 2-х років.
  • Достатнє володіння мовою обраної для подорожі країни.
  • Середній бал не нижче визначеного конкретною програмою рівня.

Вибір має здійснювати домашній вуз, але проведення конкурсу та його результати мають бути прозорими всім учасників – і приймаючого вузу, і контролюючих органів ЄС. Участь студента в обміні – одноразова.

Іншими словами, інформацію про можливу участь у програмі Erasmus у звичайних умовах студент отримує від вишу, в якому він навчається. Про всі реєстраційні та відбіркові заходи дізнається там же.

Erasmus+ для українців

У ситуації, що склалася, агентство, що відповідає за програми Erasmus+, спільно з Фондом розвитку системи освіти (FRSE) та Європейського корпусу солідарності, пропонують додаткові короткострокові та середньострокові програми для громадян України. Про основні їх розповімо далі.

Полегшений в'їзд до Польщі

Ці програми спрямовані на студентів, які перебувають на території України. Головна особливість – брати участь можна без т.зв. «відправляючої сторони». Тобто не потрібно жодних дій з боку українського вузу (які можуть бути неможливі через обставини, що склалися). Усі організаційні питання візьме на себе польська сторона, що приймає.

У рамках програми подати заявку на участь у програмі Еразмус можуть люди віком від 18 до 30 років, а її тривалість становить до 14 місяців. При цьому Європейський корпус солідарності надасть фінансову підтримку організаціям, які хочуть реалізувати проекти на благо суспільства, співпраці з молоддю, зокрема, волонтерську роботу вдома та за кордоном.

«Еразмус плюс» для українських біженців

Найближчим часом має розпочатися новий набір заявок на організацію літніх освітніх семінарів для українських біженців. Програми адресовані неурядовим організаціям, які захочуть створити місцеві ініціативи для інтеграції біженців до місцевої спільноти, допомоги українцям у придбанні компетенцій, необхідних для активної участі в соціальному та економічному житті РП, а також для сприяння розвитку українських дітей.

У планах такі заходи, як виїзні семінари з особистісного розвитку, впевненості у собі, підвищення самооцінки, подолання стресу. Лекції з теми польської охорони здоров'я, послуг державних установ (поліклініки, школи, бібліотеки тощо), професійна активація, наприклад, курси, тренінги для підвищення кваліфікації, активний пошук роботи, мотиваційний лист та резюме, семінари з підвищення соціальних компетенцій.

Окрім цих інтеграційних програм, від Erasmus+ та партнерів очікуються такі рішення:

  • Дофінансування шкіл та дошкільних закладів з метою збільшення місць для українських біженців.
  • Створення т.зв. Групи солідарності у сфері освіти, яка має врахувати всіх українських дітей різного віку в Польщі, щоб з'ясувати їхні потреби та запропонувати окремі програми.
  • Видання та забезпечення дітей навчальними посібниками українською мовою та відповідними онлайн-ресурсами.

Окремі програми будуть створені для дорослих біженців – вчителів та викладачів.

Як виїхати за програмою Erasmus+?

І персональні, і спільні з іншими відомствами та установами програми Еразмус+ спрямовані на спонсорство (гранти, співфінансування) установ, які готові взяти участь у допомозі. Тобто в рамках Erasmus+ підтримуватиметься, наприклад, український студент, але безпосередньо через польський виш, який стане учасником програми.

Відповідно, приватні особи, які бажають брати участь у Erasmus+, повинні звертатися за умовами та реєстрацією безпосередньо до вузів, шкіл, до місцевої влади та громадських організацій. Більш конкретна інформація про те, як потрапити до програми Еразмус має з'явитися після запуску онлайн-платформи, але деякі програми діють вже зараз, тому є сенс моніторити ресурси університетів, шкіл, гмін тощо, а також сайт польського представництва Еразмус Плюс 

Джерело 


Evgenia Vatazhok

788 Статті Пости

Коментарі