Термін опрацювання листів у Посольстві України у Німеччині, постанова на консульський облік, виготовлення паспортів та і

Корисні посилання та відповіді від українського консульства в Німеччині: як ведеться прийом, які питання можна вирішити та яка оплата послуг.

Відповіді на найчастіші запитання від Посольства України у Федеративній Республіці Німеччина

Оформлення паспорта громадянина України для виїзду за кордон.

Дізнатия важливу інформацію можна за посиланням

Нагадуємо, що подача документів на виготовлення паспорту громадянина України для виїзду за кордон здійснюється за попереднім записом за посиланням  (запис на прийом)

У разі, якщо вільні слоти для запису відсутні, дочекайтеся, дочекайтесь появи нових.

Термін виготовлення нового паспорта становить від трьох до шести місяців. Послуга є платною:

  • 120 євро для дорослих ( 16+)
  • 37 євро для дітей до 16 років

Продовження терміну дії наявного закордонного паспорта, строк дії якого закінчився (за винятком паспорта старого зразка з червоною обкладинкою)

Необхідно подати оригінали та копії наступних документів:

  • для дорослого: наявний паспорт;
  • для дитини: паспорт одного з батьків, хто подає заяву, свідоцтво про народження дитини, паспорт дитини, документ про зміну імені (у разі відмінності прізвища батьків у паспорті і свідоцтві про народження).

Якщо Вам потрібно вписати інформацію про дитину до паспорта одного з батьків, для цього необхідно пред’явити: паспорт одного з батьків, свідоцтво про народження дитини, дві фотокартки дитини розміром 3,5х4,5 см, (вимоги до фото )

До паспорта може бути внесена інформація лише про дітей, які не досягли 16 років.

Присутність дітей, дані яких вносяться до паспорта, не обов’язкова. Після досягнення 16 річчя діти особисто подають заяву на продовження паспорта.

Продовження паспорта може бути оформлено не раніше, ніж за три місяці до закінчення терміну його дії.

Прийом у Консульському відділі Посольства України для цієї дії здійснюється в порядку живої черги з понеділка по п’ятницю з 08.30 до 13.00.

Крім того, можна звернутися до закордонної дипломатичної установи України в Німеччині відповідно до консульського округу, до якого Ви належите: ГКУ в Мюнхені, ГКУ в Гамбурзі, ГКУ в Франкфурт на Майні, ГКУ в Дюссельдорфі Деталі щодо прийому громадян прохання уточнити у вищезгаданих установах. Послуги, зазначені у розділі 2, є безкоштовними.

Нотаріальні дії.

Громадяни України можуть оформити в Посольстві нотаріальні дії виключно за умови особистої присутності заявника.

Більш детальна інформація щодо вчинення нотаріальних дій у Посольстві доступна за наступними посиланнями:

Нотаріальні дії вчиняються виключно за попередньою онлайн-реєстрацією на прийом 

У разі, якщо Ви бажаєте оформити довіреність з конкретним текстом (наприклад, рекомендованим нотаріусом в Україні), текст довіреності прохання завчасно надіслати на адресу consul_de@mfa.gov.ua у форматі Microsoft Word.

З питань безпеки флешки заявників заборонено використовувати.

Довіреність можна також зробити у німецького нотаріуса. Така довіреність буде дійсною на території України за умови проставлення штампу Апостиль в німецьких органах.

Консульський облік

Набуття громадянства України за народженням:

 

Звертаємо Вашу увагу, що Посольство не уповноважене на видачу або продовження внутрішніх паспортів громадян України (як у формі книжечки, так і у формі ID-картки), водійських посвідчень, посвідок на проживання в Україні тощо.

Отримання паспортів громадянина України для виїзду за кордон, оформлення яких відбувалось в Україні, не можливе у закордонних дипломатичних установах України, а лише у відповідному територіальному підрозділі ДМС України.

Розірвати шлюб можна лише через органи державної реєстрації актів цивільного стану (ДРАЦС) та суд в Україні.

Посольство не здійснює переклад документів.

Для отримання засвідченого перекладу можна звернутися до присяжного перекладача. Пошук уповноважених присяжних перекладачів з української мови можна здійснити за посиланням 

Перетин державного кордону.

Правилами перетину державного кордону громадянами України та обмежень виїзду з України громадян чоловічої статі віком від 18 до 60 років, затверджених постановою Кабінету Міністрів України можна ознайомитись за посиланнями: https://dpsu.gov.ua/

Інформацію щодо питання перебування/реєстрації на території ФРН, отримання дозвільних документів на проживання, соціальної та медичної допомоги, освіти або вивчення німецької мови, а також працевлаштування Ви можете знайти за посиланням

Принагідно повідомляємо, що ФРН подовжила термін перебування громадян України, які знаходяться в Німеччині без реєстрації у відділах з питань іноземних громадян, до 31.08.2022 року.

Джерело 

 


Evgenia Vatazhok

788 Статті Пости

Коментарі