Цифровий ВНЖ у Diia_pl: українські біженці отримали право на перетин кордонів ЄС

З 23 липня 2022 року цифровий документ diia_pl у мобільному додатку mOdywatel визнається польським посвідкою на проживання (електронною картою побуту біженця).

Сайт прикордонної служби Польщі розмістив на своїй сторінці офіційну інформацію про те, що Європейська Комісія повідомила про нові види проживання, видані у зв'язку з війною в Україні.

До каталогу видів на проживання були додані такі:

  • електронний документ у мобільному додатку diia.pl (mObywatel), що підтверджує статус тимчасового притулку іноземця згідно з art. 2 USTAWY z dnia 12 березня 2022 року, про допомогу obywatelom Ukrainy w zwi^zku z zbrojním konfliktом на terytorium tego panstwa
  • свідоцтво про тимчасовий захист, видане начальником управління у справах іноземців громадянам третіх країн, крім України.

Вищезгадані документи протягом терміну їх дії разом із дійсним проїзним документом (біометричним паспортом) дають право:

  • перетинати зовнішні кордони ЄС та внутрішні кордони країн Шенгенської угоди,
  • перебувати на території Польщі протягом терміну дії документа,
  • знаходитись на території інших країн Шенгенської угоди до 90 днів за останні 180 днів.

Тобто цей електронний документ у додатку diia.pl підтверджує статус тимчасового притулку та надано його на рік  від дати реєстрації у цьому додатку, але не довше, ніж до 23.08.2023р.Єврокомісія визнала саме цей польський вид документа та прирівняла його до посвідки на проживання (як довгострокові ВНЖ/картки побуту).

!!!! ВАЖЛИВО:

ЦЕ ОЗНАЧАЄ, ЩО ГРОМАДЯНИ УКРАЇНИ З ТАКИМ ДОДАТКОМ, ДОКУМЕНТОМ У НЬОМУ І ЗАРУБІЖНИМ БІОМЕТРИЧНИМ ПАСПОРТОМ МОЖУТЬ ВІЛЬНО ПЕРЕДВИГАТИСЯ ПО КРАЇНАМ 90 днів на півріччя. 

Тобто, якщо ви, наприклад, у березні приїхали до Польщі і на сьогоднішній день пробули у Польщі понад 90 днів, то можете виїхати в інші країни ЄС та Шенгенської угоди у свої бажані відпустки та відвідати родичів в інших країнах.

На що звернути увагу:

Слідкуйте, щоб такі поїздки сумарно були не більше ніж 90 днів за останні півроку (це як принцип підрахунку безвізу). Використовуйте шенген-калькулятор для зручності розрахунків за посиланням 

Не забувайте при цьому, що один виїзд не може бути довшим за 30 днів поспіль, інакше статус буде втрачено.

Варто звернути увагу, що інформація на сайті прикордонної служби тільки з'явилася і необхідно уточнити позицію Прикордонної Служби до багаторазових перетинів кордону з Україною.

Докладніше про Diia.pl тут

Документ Diia.pl доступний через мобільний додаток mObywat, який можна встановити на Android та iOS смартфони. Подробиці, як додати документи в Diia - за посиланням 

Джерело 


Evgenia Vatazhok

788 Статті Пости

Коментарі