Порада 1 : Як убезпечити свої гроші під час виїзду за кордон?
- Перед виїздом зарахуйте готівку в UAH на картку через термінал самообслуговування або касу відділення. Не потрібно вивозити з України гривню готівкою – ви або взагалі не зможете обміняти її за кордоном, або обміняєте за дуже невигідним курсом.
- Відкрийте додаткову картку в USD та EUR (Digital – в Приват24 або фізичну – в доступному відділенні ПриватБанку).
- Оплачуйте товари/послуги карткою за вигідним курсом, уникаючи подвійної конвертації.
Картки ПриватБанку працюють за кордоном так само, як в Україні. Ви можете розраховуватися в магазинах і знімати готівку в банкоматі будь-якого банку.
Порада 2. Як відкрити картку онлайн?
- Авторизуйтесь у Приват24.
- У меню «Гаманець» натисніть «Додати» та виберіть «Digital картку».
- Виберіть тип картки («Кредитну» чи «Дебетову»), платіжну систему та валюту.
- Нову картку ви побачите в гаманці протягом 10 хв. і відразу зможете додати її до Apple Pay чи Google Pay.
Картку у валюті можна відкрити, вибравши тип картки «Дебетова».
Обмеження за карткою
З гривневих рахунків:
- в Україні – 100 000 грн на день;
- за кордоном – 50 000 грн (або еквівалент) на місяць, проте з 21 липня 2022 року ліміт на зняття готівки змінено з місячного на тижневий – 12 500 грн (в еквіваленті) на сім календарних днів.
Комісія на зняття готівки з карток ПриватБанку за кордоном – 2%.
З валютних рахунків:
- в Україні – 100 000 грн на день;
- за кордоном – 100 000 грн (або еквівалент) на день.
Ліміти за карткою ви можете перевірити в Приват24 (меню «Керування»).
За допомогою функції NFC (оплата Apple Pay/Google Pay) можна зняти кошти в банкоматах ПриватБанку й за кордоном. NFC-модуль легко впізнати за символом – чотирма дугами радіохвиль, що виходять від умовного джерела.
Порада 3. Оплачуйте купівлі національною валютою країни, у якій перебуваєте.
У деяких магазинах за кордоном вас можуть запитати, у якій валюті ви хочете здійснити оплату. Завжди вибирайте валюту країни, у якій перебуваєте. Якщо у вас картка в гривні, а ціну встановлено в євро, розраховуйтеся тільки в євро. З вашої картки буде списано еквівалентну суму в гривні за курсом ПриватБанку без комісій!
Якщо заплатити в гривні, закордонний банк, термінал якого встановлено в магазині, обміняє гривню на євро за своїм курсом, який зазвичай вищий, ніж у ПриватБанку. У ПриватБанк для списання з вашої картки надійде сума, яку конвертовано за курсом закордонного банку, плюс комісія за конвертацію.
Порада 4. Попіклуйтеся про можливість отримання грошей з України.
За кордоном вам можуть терміново знадобитися гроші.У таких випадках можуть допомогти ваші близькі в Україні, поповнивши вашу картку через будь-який термінал самообслуговування, банкомат, Інтернет-банк Приват24 або надіславши грошовий переказ.
Порада 5. Користуйтеся послугами дистанційного банківського обслуговування.
Безкоштовно підключіться до Інтернет-банку Приват24 – і ви зможете за кордоном самостійно перерахувати гроші рідним, здійснити будь-які платежі, заблокувати картку в разі її втрати, змінити ліміт витрат тощо.
Джерело https://privatbank.ua/abroad