Кур'єр у Польщі: вакансія, доступна українцям у Польщі

Робота кур'єром: скільки можна заробити та які вимоги? Які компанії шукають кур'єрів?

Основним обов'язком кур'єра є перевезення товару з точки А до точки Б. Це не завжди просто, тому що люди на цій посаді часто працюють у цейтноті, а конкуренція на ринку означає, що все більше і більше компаній висувають високі вимоги, які не знаходять відображення в заробітна плата та спосіб працевлаштування.

Кур'єр – що він робить?

Не можна заперечувати, що у цій професії переважають чоловіки. Просто постарайтеся згадати, коли востаннє жінка приносила нам посилку — або це ніколи не було, або це дійсно рідко траплялося. Можливо, причина в тому, що це не лише транспортування товару до одержувача, а й часом справді важка фізична праця. Адже протягом дня доводиться переміщати величезну кількість пакетів різного розміру. Отже, сила, безумовно, важлива.

Робота кур'єра також пов'язана з великою відповідальністю. Він не може допустити, щоб посилка, часто передплачена, просто зникла. Доставити посилку цілком - основне завдання людей, які виконують цю професію.

Кур'єри також приймають готівку за доставку післяплатою, тому вони повинні гарантувати отримання грошей. Крім того, вони також працюють із персональними даними. Робота вимагає відповідальності, обачності та чесності.

Тому робота кур'єра, безперечно, важка та відповідальна.

Скільки заробляє кур'єр?

Щодо заробітку, то однозначної відповіді немає, тому що кур'єри в Польщі часто погоджуються на різні форми найму та оплати праці.

Згідно з даними, зібраними в Національному огляді заробітної плати, середній валовий заробіток кур'єра коливається від 3930 злотих брутто до 5970 злотих брутто. Цікаво, що студенти заробляють більше, бо їх можна працевлаштувати без внесків та податків (нагадаємо, що людей до 26 лектів у Польщі звільнено від прибуткового податку).

Заробіток кур'єрів також залежить від воєводства, де вони працюють. Так, найбільше кур'єри заробляють у Великопольському, Любушському та Мазовецькому воєводствах, а найменше у Підкарпатському воєводстві. Заробітна плата у великих містах, таких як Варшава, Краків та Лодзь, може бути навіть на 20-30% вищою, ніж у невеликих містах.

Кур'єрам часто платять лише за доставлені речі, тож заробіток часто залежить ще й від розміру міста, хоч це не правило.

Найбільше заробляють кур'єри з Великопольського, Мазовецького, Любуського, Західнопоморського та Поморського воєводств, а найменше з Підляського, Вармінсько-Мазурського та Підкарпатського воєводств.

Форма працевлаштування та зарплата

У Польщі часто погоджуються на різні форми найму та оплати праці.

Найпопулярніші з них:

  • робота за фіксовану зарплату, незалежно від кількості посилок, де можливий бонус залежить лише від керівника;
  • відсоток від накладної – у цьому випадку розраховується вартість посилок та сума платежів, а кур'єр отримує фіксований відсоток;
  • виплата за адресою - що більше доставок / адресних зупинок, то більше вписувалося заробіток.

Домінантною формою співробітництва є саме "плата за адресою". Це подобається роботодавцям, оскільки мотивує працівників працювати більш ефективно. Якщо працювати за таким сценарієм, то в середньому можна заробити 6000 злотих на місяць. У святковий сезон (зазвичай передріздвяний) ця сума може зрости до 10,5 тисячі злотих.

Кур'єр - вимоги роботодавців

Тепер, коли ви знаєте, скільки заробляє кур'єр, варто подивитись вимоги, які висувають роботодавці. Проаналізувавши кілька оголошень про вакансії на посаду кур'єра, можна виділити найважливіші очікування роботодавців. Що необхідно? Звичайно, ви не можете стати кур'єром, не маючи чинного посвідчення водія. Також потрібний досвід водіння такого автомобіля. Багатьом компаніям також потрібна довідка про несудимість. Людина, яка влаштовується на роботу кур'єром, має бути доступною, відповідальною, мати високу особисту культуру та добре організовувати свою роботу.

У деяких компаніях також потрібно добре знання міста, в якому працює кур'єр, і базове знання іноземної мови.

Джерело 


Evgenia Vatazhok

788 Статті Пости

Коментарі