Що робити, якщо не приходять листи від Уженда та як уникнути проблем з оформленням карти побиту?

Листи з Уженда можуть відправляти не тільки по місцю проживання Де шукати повідомлення з? Куди можуть надійти очікувані листи і кому бути передані?

Коли чекати на лист із Уженду?

Умовно всі варіанти можна поділити на три складові:

  1. Зняття біометричних даних. Обов'язковий процес. Відбувається зазвичай через кілька тижнів після подачі документів. Іноді дата може бути призначена заздалегідь або позначений період, протягом якого іноземець повинен записатися та відвідати воєводське управління, але найчастіше про це сповіщується листом.
  2. Недостача документів, виправлення помилок. Найзаплутаніша категорія. Обов'язковою не є, але трапляється досить часто. Якщо за початкової подачі виявлено в повному обсязі документи, з їхньої надання відразу виділяється певний термін. Однак, якщо проблему виявлено в процесі розгляду (наприклад, якийсь документ оформлено неправильно або його термін дії закінчився), про вимогу виправити помилки повідомлять лист.
  3. Одержання децизії. Лист про результати розгляду справи. Обов'язковий процес і за статистикою проблеми на цьому етапі виникають найрідше.

Перші категорії можуть змінюватися місцями, а сповіщень про необхідність донести документи / виправити помилки може бути дещо або зовсім не бути.

Добре, якщо статус справи можна відстежувати онлайн   або оповіщення дублюються через СМС, e-mail, телефон. На жаль, це відбувається поки що рідко. Основні оповіщення досі приходять листами, з доставкою яких і виявляються проблеми.

Куди за законом воєводи мають надсилати листи?

Існує стаття 42 Адміністративно-процесуального кодексу Польщі, в якій встановлено місця доставки листів адресату фізичній особі:

  • За місцем його проживання чи роботи.
  • Вручено особисто в органі державної влади.

У випадку, якщо не можна виконати попередні два пункти, лист може бути вручений у будь-якому місці, де буде знайдено адресата.

Отримання листа вдома, на роботі, на вулиці, магазині, ресторані, кінотеатрі і т.д. може вважатися законним. Якщо здобувач не ховається спеціально від кореспонденції, проблем тут немає –важливий сам факт доставки. Через що виникають складності? Не в останню чергу через те, кому може бути вручено листа.

Кому можуть вручити вашого листа?

Зрозуміло, насамперед самому претенденту. Але якщо ситуація склалася саме так, складнощів теми, що розглядається, не існує. Відповідно, до кого ще міг потрапити лист? Якщо особисте вручення виявилося неможливим, то кореспонденцію можна вручити:

дорослим домочадцям, сусіду чи охороні будинку, якщо вони візьмуть відповідальність передати лист адресату.

У другому випадку потрібно додаткове сповіщення іноземця, шляхом – увага! - Записки в поштовій скриньці або в двері квартири. Вочевидь, що за такому варіанті ймовірність помилок величезна. Але, на жаль, із домочадцями все ще гірше.

Хто такі домочадці, яким можуть віддати листа з одруження?

Немає прямих законодавчих пояснень, що таке домочадці (domownikowi). Логічно, що це хтось, який проживає разом із претендентом і готовий передати йому листа. Добре, якщо йдеться про дружину чи дорослих дітей, але ж у будинку можуть опинитися й інші люди.

Наприклад: жінка, яка чекає на лист із Уженду, виїхала з країни на кілька місяців. У цей час було надіслано листа та вручено іншій людині, яка в цей час перебувала у квартирі. Друга жінка лише поливала квіти і забиралася за домовленістю з власницею квартири, і за великим рахунком випадково опинилася в будинку під час доставки листа.

Або більш розповсюджений варіант - одночасне проживання кількох іноземних працівників в одній квартирі, кімнаті, хостелі, на фермі і т.п. Чи всі впевнені, що колеги-співмешканці, отримавши листа, не забудуть його вчасно передати?

Чи законна доставка листа на роботу?

Знову звернемося до Закону про іноземців. Згадаймо, там є лише два варіанти доставки: за місцем, вказаним іноземцем або, за неможливості першого, у будь-якому місці, де іноземця вдасться відшукати. Чи може серед переліченого бути місце роботи?

Тут немає визначення особистого вручення, а вказати під час подачі документів іноземець міг і місце роботи. Тепер уявіть, велике підприємство, спеціальна служба для отримання та обробки кореспонденції. Лист отриманий цією службою, відмітку про вручення поставлено, термін донесення документів почав відраховуватись, але іноземець фактично отримає листа лише після обробки вхідної кореспонденції на підприємстві. Можливість встигнути вирішити питання вчасно сумнівна.

Де шукати листа?

Виходячи з усього вищесказаного виведемо всілякі місця, де варто шукати листа з подружжя. Для початку перевірте, чи не доступні альтернативні способи сповіщень - онлайн (на сайтах воєводств), по телефону або СМС (посилання на всі способи, що діють вище за текстом). Якщо жоден з цих методів не допоміг, а лист імовірно мав надійти, виконайте такі кроки:

Опитайте рідних, співмешканців. Можливо, хтось із них отримував вашу кореспонденцію, але забув розповісти про це.

Запитайте у сусідів, чи хтось приймав на себе відповідально за передачу листа.

Поцікавтеся у охорони (сторожа, консьєржа), чи не було кореспонденції на вашу адресу.

Дізнайтеся, хто на роботі відповідає за вхідні листи та уточніть, чи не було надходжень із вашим прізвищем.

Звичайно, всі ці заходи не дадуть 100% гарантії отримання листа у необхідні терміни та шанс того, що справа буде зупинена. Тому далі коротко розглянемо варіанти дій під час «заморожування» розгляду справи по карті побуту.

Програма польської пошти eINFO: awizo

Це досить цікавий, хай і допоміжний інструмент. Спеціальний додаток дозволяє відстежувати всі поштові надходження на вашу адресу, у тому числі й листи з одруження. Відповідно, це дозволить виключити проблеми з доставкою (поклали не в ту шухляду, передали не тій особі, втратили у відділенні тощо). Вже сам факт оповіщення, а воно проводиться через СМС чи e-mail, дасть розуміння, що послання з управління надходило.

Щоб скористатися сервісом, треба виконати кілька нескладних кроків:

  1. Перейдіть на веб-сайт послуги  .
  2. Зареєструйтеся.
  3. Підтвердьте особистість, для чого можна використовувати електронний підпис або особисте відвідування відділення пошти.
  4. Через 24 години послугу буде активовано.

Користування eINFO: awizo абсолютно безкоштовне, а користь очевидна. При виборі SMS-повідомлення рекомендується застосовувати польський мобільний номер, оскільки доставка повідомлень на іноземні сім-картки не є гарантованою.

Джерело 

 


Evgenia Vatazhok

788 Статті Пости

Коментарі