Умови розселення біженців у Німеччині. До кого звертатися та як захистити свої права?

Що таке центри розміщення біженців, які умови проживання та права надаються мешканцям України у Німеччині?

Кількість людей, що тікають від війни, не скорочується і сьогодні багато з них опинилися в Німеччині. Тим, хто не має коштів для оренди житла, місцева влада пропонує проживання в центрах розселення. У таких закладах первинного прийому часто в обмеженому просторі проживає велика кількість біженців. Для них існують правила та стандарти, які допомагають мешканцям жити разом, і персонал несе відповідальність за їх дотримання та дотримання. Ці правила поширюються на всі центри спільного проживання та тимчасові притулки.

Що потрібно знати іноземцям

У кожному центрі розміщення є свої «домашні правила» (Hausordnung), які поширюються на всіх його мешканців. У цих правилах вказується, наприклад, коли можна приймати відвідувачів або коли ввечері починається «тиха година». Директор центру відповідає за нагляд та виконанням цих правил.

Співробітники служби безпеки відповідають за безпеку мешканців та дотримання порядку, їм дозволено перевіряти посвідчення особи відвідувачів. У центрах розміщення завжди має бути принаймні одна жінка-співробітник служби безпеки.

Соціальні працівники дбають про соціальні проблеми у центрі розміщення. Ви можете звертатися до цих співробітників щоразу, коли у вас є питання. Вони можуть допомогти вам, наприклад, при реєстрації в дитячому садку, пошуку квартири або пошуку лікаря або консультаційного центру.

Увага!

Працівники центрів розміщення не несуть відповідальності за ваші юридичні питання, наприклад, за процедуру надання притулку. Вони не можуть вплинути на результати вашої процедури надання притулку або розміру соціальної допомоги, яку ви отримуєте, а також їм не дозволяється передавати будь-яку інформацію про вас до BAMF або інших органів.

Які права має резидент такого центру?

Ви маєте право жити у безпечному місці. Жінки, підлітки та діти, зокрема, мають бути захищені від погроз або насильства. У центрах розміщення мешканці повинні мати можливість для усамітнення та знати, де можна отримати допомогу. Крім того, у кожному центрі має бути спеціальна кімната, в якій діти та молодь можуть разом грати та навчатися.

Існують норми розміщення у центрі розміщення. Як правило, ви не маєте права голосу, в якій кімнаті вас поселять, і самотні люди не можуть вибирати, з ким ділити кімнату. Якщо у вас виникли проблеми з сусідами по кімнаті, зверніться до соціальних працівників або директора центру.

Діють такі правила та порядки:

  • Як пара або сім'я, ви маєте право жити разом у кімнаті.
  • Жінки можуть бути розміщені лише з іншими жінками.
  • Це ваше право мати кімнату з дверним замком та ключем. Якщо ви ділите кімнату з іншими людьми, ви маєте право на шафу з дверима, що замикаються.
  • Персоналу центру не дозволяється входити до вашої кімнати без дозволу.
  • У разі відсутності або без попередження керування номером не допускається.
  • Ви маєте право приймати відвідувачів у денний час.
  • Ви повинні отримувати свіжі рушники щотижня та чисту постільну білизну щодругий тиждень.
  • Ви повинні повідомити адміністрацію центру, якщо збираєтеся бути відсутніми протягом ночі. Якщо ви залишаєтеся поза центром більше 3 ночей поспіль, центр може передати вашу кімнату/ліжко іншій особі. Ваші особисті речі, звичайно, повинні бути в безпеці.
  • Ви маєте право користуватися чистими, доступними та враховуючи гендерну специфіку туалетами та душовими.
  • Ви маєте право на здорову, різноманітну та достатню їжу.
  • Адміністрація центру повинна щодня інформувати вас про листи, що надходять.

Як вчинити, якщо ваші права, як біженця, порушені?

Завжди є кілька центрів розміщення, які не дотримуються цих правил та стандартів. Багато чого вже зроблено для покращення становища у всіх центрах, але недоліки є. Якщо у вашому центрі виникли проблеми і ваші права не дотримуються, зверніться до консультаційного центру або до Ради у справах біженціву конкретній федеральній землі проживання. Якщо ви зазнаєте образ, дискримінації, погроз або стикаєтеся з сексуальним або фізичним насильством у вашому центрі розміщення, будь ласка, зверніться безпосередньо до адміністрації центру або соціального працівника. Якщо вони не допомагають або насправді є частиною проблеми, зверніться до одного з консультаційних центрів . Ви також можете зателефонувати до довідкової служби за номером 08000-116-016. Персонал доступний вдень і вночі і розмовляє різними мовами.

Чи потрібні щеплення?

Відповідно до Закону про захист від кору, кожен, хто проживає у гуртожитку, має довести, що він щеплений від кору. Якщо ви ще не були вакциновані проти кору, ви повинні зробити це протягом чотирьох тижнів після прибуття. Персонал у вашому центрі розміщення допоможе вам надалі.

ВАЖЛИВО! Обов'язково перевіряйте листи щодня. Вам надходитимуть листи з інформацією про зустрічі з міграційними органами і з'являтися на них потрібно суворо у зазначену дату. Якщо вас відправили до іншого центру розміщення або ви переїхали за своєю ініціативою, необхідно повідомити про це відділ реєстрації іноземців, повідомивши нову адресу.

Джерело


Evgenia Vatazhok

788 Статті Пости

Коментарі